28 березень 2024, Четвер, 15:12

Есперт пояснив, чому Військова поліція не може бути підпорядкована Міноборони

6 Листопада 2019г.
Фото: Укрінформ
Фото: Укрінформ

Слідчий підрозділ, якій повинен розслідувати злочини у військах, дійсно потрібний. Ні ДБР, ні Національна поліція, які це роблять зараз, з цим об'єктивно не справляються, - заявив у коментарі експерт з військової юстиції, ветеран прокуратури України Анатолій Маркевич, передає Резонанс 6 листопада 2019 року.

За його словами, "можна створити Військову поліцію на базі нинішніх Військової служби правопорядку і військової прокуратури. Але головне питання - Військова поліція не може перебувати в підпорядкуванні Міністерства оборони. Тоді буде проблемним розслідування злочинів в інших військових формуваннях - Нацгвардії, Прикордонних військах, Спеціальній службі транспорту та інших".

- Якщо Військова поліція буде підпорядкована МОУ, яка же буде об'єктивність її розслідувань відносно посадовців Міністерства оборони? Ми вже мали досвід створення слідчого підрозділу для пенітенціарної системи в структурі Мін‘юсту. І Конституційний Суд України визнав це неконституційним саме внаслідок незабезпечення принципу незалежності слідства від тих, щодо яких воно мало розслідувати. Закон про Військову поліцію в структурі Міноборони може чекати така сама доля, - вважає пан Маркевич.

ХТО РОЗСЛІДУВАТИМЕ ЗЛОЧИНИ У ВІЙСЬКАХ

Як писав Резонанс, під час зустрічі з керівництвом Верховної Ради та урядом Президент України Володимир Зеленський поставив низку завдань у сфері оборони та безпеки України. Зокрема, міністр оборони Андрій Загороднюк до 31 грудня має впровадити нову об’єднану систему керівництва та управління силами оборони, яка відповідатиме стандартам НАТО. Крім того, у структурі Міноборони має бути створений сучасний ефективний правоохоронний орган – Військова поліція.

ПОЛІЦІЯ ДОЛУЧИЛАСЬ ДО БОРОТЬБИ ЗІ ЗЛОЧИНАМИ У МІНІСТЕРСТВІ ОБОРОНИ (ОНОВЛЕНО)