Фірми дружини голови СБУ виявились фігурантами кримінальної справи - Резонанс - о коррупции, взятках, судьях, власти

29 апрель 2020, Среда, 01:55

взятка декларация ДТП в Харькове задержание в Иванковичах Мошенничество туроператоров НАБУ Нацполиция происшествия прокуратура СБУ Укрзализныця

Фірми дружини голови СБУ виявились фігурантами кримінальної справи

18 октября 2019г.

Дві фірми Оксани Лазаренко, дружини нинішнього очільника СБУ Івана Баканова у 2011 р. фігурували в кримінальній справі щодо розтрати держмайна, яку розслідувала саме СБУ.

Про це повідомляє Резонанс із посиланням на видання Наші гроші. Йдеться про спробу виведення Богуславської ГЕС та Дибинецької ГЕС (Київська обл..) у приватну власність. Про це свідчить ухвала Солом’янського районного суду Києва від 8 червня 2011 р.

Як випливає з судових матеріалів, ГСУ СБ України 21 квітня 2011 р. порушило фактову кримінальну справу №168 за ч.5 ст.191 ККУ ("Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем").

У справі йшлося про розтрату держслужбовцями регіонального відділення Фонду держмайна України по Київській області та ЗАТ "А.Е.С. Київобленерго" держмайна Богуславської та Дибинецької ГЕС на суму 3,8 млн грн за попередньою змовою зі службовими особами ТОВ "Екоінвест" і ТОВ "ПКС "Енерготек".

Дибинецька та Богуславська ГЕС лишилися на балансі ЗАТ як об’єкти державної власності. Законодавство забороняло передавати їх в оренду. Але, не зважаючи на це, у регіональному відділенні Фонду держмайна по Київській області 2007 р. організували конкурс на право оренди цих двох електростанцій.

У конкурсі перемогла фірма ТОВ "ПКС "Енерготек", яка тоді мала єдиного засновника, керівника і підписанта – Оксану Лазаренко, дружину нинішнього очільника СБУ Івана Баканова. "А.Е.С. Київобленерго" почало судитися за ГЕС, але врешті відмовилося від позову. Водночас Госпсуд Києва зобов’язав "А.Е.С. Київобленерго" передати Богуславську та Дибинецьку ГЕС у користування ТОВ "ПКС «Енерготек".

Як стверджували слідчі, у подальшому службові особи ЗАТ "А.Е.С. Київобленерго", за домовленістю зі службовими особами Регіонального відділення ФДМУ по Київській обл.. продали обладнання Богуславської та Дибинецької ГЕС ТОВ "Екоінвест".

За даними Youcontrol, співзасновницею ТОВ "Еконівест" була дружина очільника СБУ О.Лазаренко особисто. ТОВ "Екоінвест" у вересні 2008 р. продає ТОВ "ПКС "Енерготек" обладнання Дибинецької та Богуславської ГЕС.

Фонд Держмайна у листопаді 2010 р. склав акт про порушення законодавства під час договорів оренди Богуславської та Дибинецької ГЕС, незабаром з’явилася кримінальна справа. Слідчі стверджували, що внаслідок незаконної реалізації даних об’єктів державі нанесено збитків у розмірі 3,88 млн грн., що є особливо великим розміром.