23 березень 2024, Субота, 22:55

Футбольна команда Нацгвардії «Ягуар» – володар Кубка Героїв АТО

16 Жовтня 2020г.
121618215 813728716042392 4447945203323832218 O

Завершився шостий сезон боротьби за перехідний Кубок Героїв АТО футбольної Ліги учасників АТО. Переможцями стала гвардійська команда «Ягуар».

Про це повідомляє Резонанс 15 жовтня із посиланням на пресслужбу НГУ

15 жовтня на стадіоні «Динамо» імені Валерія Лобановського відбувся довгоочікуваний фінал Кубка Героїв АТО сезону 2020 року.

У фінальному матчі зустрілися маріупольська об’єднана збірна Донецького гарнізону ЗСУ «ДонОВК» і футбольний клуб «Ягуар» гвардійської військової частини з Калинівки (Вінницька область).

Розпочався фінал не лише із гімну України, а й з традиційного для цього турніру ритуалу хвилини мовчання за загиблими побратимами. «Ягуарівці» вийшли на поле у формі жовто-чорної кольорової гами, яка відповідає забарвленню ягуарів у природі.

Гвардійська команда із Калинівки – регулярний учасник вирішальних протистоянь Кубка АТО у фіналі Обидві команди у фінальному етапі змагань вже отримали по 3 перемоги.

Символічно, що у фінал вийшли чинні «срібні» та «бронзові» призери попередньго сезону.

Героєм матчу став Степан Миколаєвич, який забив 2 голи сьогоднішнього поєдинку на 29-й та 31-й хвилинах першого тайму, а ще один гол маріупольська збірна поцілила у власні ворота.  Проявив свої навички на висоті й голкіпер калинівської команди, відбивши дуже небезпечний м’яч маріупольців у ворота. Далі взяттям воріт виділився Іван Стахович, утвердивши беззаперечну перемогу «Ягуара» рахунком 4:2 на 61-й хвилині матчу. Цей розклад став остаточним до кінця 90-хвилинного матчу і команда калинівського полку стала тріумфатором 2020 року.

Перемогу гвардійців не назвеш несподіванкою. Калинівська команда має поступовий чіткий шлях розвитку й поступу до перемоги. Щороку вона потрапляла до фінального етапу з усе кращими результатами.

Минулого року «Ягуар» також змагався за головний трофей чемпіонату і мав усі шанси, ведучи до останніх хвилин з рахунком 3:1, але, зрештою, поступився завдяки успішній серії пенальті від суперників із СБУ. Символічно, що цього року з торішніми основними конкурентами калинівська команда зійшлася у першому ж двобої фінального етапу поєдинків і перемогла. Ще один реванш гвардійці отримали, перемігши інших своїх суперників-побратимів, команду «Схід», якій поступилися за крок до перемоги через післяматчеві пенальті у 2018 році. У 2016 та 2017 роках же «Ягуар» доходив до 1/8 фіналу.

«Коли ми започатковували ці змагання в 2015 році – було 2 команди, потім – 10. На сьогодні – це вже 96 команд, які беруть участь в чемпіонаті. Ми ставимо акцент, що це – спортивна боротьба на полі і дружні взаємовідносини між структурами сектору безпеки і оборони. Цього року з червня по жовтень більше 3000 учасників бойових дій змогли в 42 містах України взяти участь у змаганнях. Це понад 750 футбольних матчів по всій країні. З близько сотні команд визначалися 24 найкращі, які були запрошені в місто Київ боротися за основний трофей», – розповів про масштаб змагань Руслан Руденко, Президент федерації футболу Ліги учасників АТО.

За словами Руслана Руденка, це головна спортивна подія року для захисників України, бо це найбільш масові заходи, які проводяться для учасників АТО/ООС. 100% учасників – брали участь у бойових діях на сході України.

Основна мета чемпіонату – не завоювання трофею, а спортивна реабілітація учасників бойових дій і вшанування пам’яті усіх загиблих в російсько-українській війні.

На завершальній частині нагородження на поле вийшли усі команди-учасниці, які брали участь у матчах плей-оф. Кожен отримав свою нагороду, бо «тут кожен переможець», як кажуть організатори чемпіонату.

Підтримати команду на матч приїхав командувач Національної гвардії України генерал-полковник Микола Балан. Командувач НГУ подякував організаторам чемпіонату, зокрема, Руслану Руденку, керівництву футбольного клубу «Динамо» (Київ), всім учасникам, командирам військовим частин за організацію, підтримку футболу і за такий рівень змагань та привітав усіх присутніх зі святами, а переможців – з перемогою. Микола Балан підкреслив, що цей чемпіонат повинен бути змаганнями всеукраїнського рівня для публіки і утверджувати нові традиції в Україні. Традиції, де героїв шанують, де ветерани можуть бути молодими, а футбол об’єднує, а не розрізняє.

Про підготовку команди розповів начальник відділу фізичної підготовки і спорту Головного управління Національної гвардії України полковник Сергій Лещеня: «Щороку формат змагань набуває покращення. І з кожним роком видно, що гравці набувають досвіду – і технічно, і тактично, і функціонально більш підготовлені. Команда «Ягуар» у порівнянні у порів з минулим роком обновилася, зміцніла в організаційних питаннях. У цьому турнірі 8 команд увішли до фінального етапу. А це майже 40% усіх фіналістів, що величезний показник, зважаючи на загальне співвідношення чисельності різних силових структур. Чемпіонство – це підсумок великого бажання членів команди і багатоаспектної величезної роботи у Національній гвардії – і на місцях, і командуванням».

Гравець команди «Ягуар» Олександр Рябчук, визнаний найкращим гравцем Чемпіонату України на Кубок Героїв АТО 2020, ділиться враженнями після нагородження: «Емоції зашкалюють! Бо ми 5 років йшли до цього Кубка. Що сказати – чемпіони». Секретом команди старший солдат, гранатометник Іван називає злагодженість команди і підтримку командування військової частини 3028 у проведенні тренувань.

Для декого однієї перемоги стало замало. Один із гравців «Ягуара», Денис Пухнаревич, одразу після матчу зробив пропозицію своїй дівчині і й одягнув каблучку на палець нареченій посеред стадіону.

А щодо загальних майбутніх планів команди – кажуть, готуватимуться до інших випробувань – чергової ротації для виконання завдань в районі проведення операції Об’єднаних сил.