Міністр закордонних справ Великої Британії Девід Ламмі повідомив, що країни «Групи семи» (G7) планують вжити нових заходів для посилення тиску на росію, якщо вона не погодиться на припинення вогню в Україні. Заява була зроблена під час парламентської сесії, на якій Ламмі підкреслив важливість спільної позиції, досягнутої під час зустрічі міністрів G7 у Канаді.
Про це розповідає Резонанс
Спільна позиція G7
Ламмі зазначив, що «Україна серйозно налаштована на мир», і закликав президента рф Володимира Путіна визначитися з реакцією на цю пропозицію. Міністр попередив Кремль про можливі наслідки, якщо росія не піде на реальне припинення вогню. «Якщо Путін не виконає домовленості, у нас є інструменти, щоб змусити росію до серйозних переговорів», – нагадав він.
За його словами, безпрецедентні санкції, вже запроваджені G7, суттєво підірвали російську економіку, призвівши до скорочення соціальних витрат, зростання інфляції та відсоткових ставок. Ламмі підкреслив, що група готова розширити обмеження для досягнення серйозного результату у переговорах і зупинки агресії проти України.
Подальші кроки
В рамках обговорення, яке відбулося в Канаді, Ламмі вказав на те, що G7 має плани націлитися на енергетичний та оборонний сектори росії, а також знизити нафтові доходи країни та використати заморожені російські активи. Одночасно він наголосив на важливості продовження підтримки України з боку європейців, які повинні взяти на себе частину відповідальності за ситуацію.
«Група семи» висловила підтримку територіальній цілісності України й закликала росію погодитися на пропоноване припинення вогню у війні РФ проти України, пригрозивши подальшими санкціями, якщо цього не станеться.
Нагадаємо, що після переговорів у Саудівській Аравії українські та американські посадовці оголосили, що Київ погодився на пропозицію про припинення вогню на 30 днів. Однак росія поки що не дала чіткої відповіді на цю ініціативу, а Путін висунув додаткові умови, включаючи вимогу про замороження постачання Україні американської зброї.