» Галина Климович закидає новому очільнику ГПУ посадовий злочин

07 лютий 2023, Вівторок, 01:15

Галина Климович закидає новому очільнику ГПУ посадовий злочин

13 Вересня 2019г.
Галина Климович

Генеральний прокурор Руслан Рябошапка порушив законодавство про прокуратуру під час призначень першого заступника Віталія Каська, Головного військового прокурора Віктора Чумака та керівника Генінспекції ГПУ, яку 12 вересня 2019 року очолив Нуруллаєв Ількін Садагат огли. Про це заявила екс-старша слідча Генпрокуратури України з особливо важливих справ Галина Климович у прямому ефірі телепрограми Право на владу, передає Резонанс.  "Треба досягати цілей чистими і законними методами", - акцентувала вона.

Обоз наводить пряму мову ексважняка української Генпрокуратури: "Все б нічого, якби ці шановні пани проходили конкурс, як це передбачено Законом. Вони його, наскільки я знаю, не проходили".

- Це посадовий злочин, і підслідність Державного бюро розслідувань, - заявила у коментарі Резонансу 13 вересня 2019 року пані Климович.

І додала, що Президенту України Володимиру Зеленському також варто звернути увагу на правопорушення, допущені новою командою у ГПУ, яка, за словами Климович, "нічим не відрізняються від попередників щодо ігнорування самої “букви закону”.

ГЕНЕРАЛЬСЬКЕ ЗВАННЯ, ЯК ПОДАРУНОК

Як пише 13 вересня 2019 року відомий український журналіст Володимир Бойко, "відповідно до Закону України «Про прокуратуру», на адміністративну посаду першого заступника генерального прокурора може бути призначений лише прокурор – тобто співробітник органів прокуратури з відповідним статусом, прийнятий на роботу за підсумками конкурсу. Особи, вперше призначені прокурорами, мають пройти професійне навчання впродовж року в Національній академії прокуратури. Призначення прокурора на адміністративну посаду першого заступника генерального прокурора може буди здійснено лише за згодою Ради прокурорів України. Але Касько – один з небагатьох (наразі таких людей на планеті троє – він, головний військовий прокурор Віктор Чумак і керівник Генеральної інспекції Генпрокуратури Нуруллаєв Ількін Садагат-огли, якого звільнили з попередньої посади судді Харківського окружного адміністративного суду через те, що він не зміг пройти кваліфікаційне оцінювання), хто подолав цей непростий кар’єрний шлях впродовж кількох годин. Спочатку Касько без конкурсу був тимчасово призначений рядовим прокурором відділу аналітичної роботи управління аналітичного забезпечення діяльності генерального прокурора та перевірок стану організації прокурорської роботи Департаменту забезпечення діяльності керівництва Генеральної прокуратури України (цю посаду, взагалі-то, обіймає Мирослава Михайлівна Мушка, яка зараз перебуває у відпустці по догляду за дитиною). А вже після цього посів адміністративну посаду першого заступника генпрокурора.

- Ми говорили, що готові до рішучих та швидких змін, тому ці призначення були швидкими і рішучими і абсолютно відповідають закону, - у свою чергу заявив Руслан Рябошапка у телеефірі каналу 1+1. - Є суд. Будь-ласка, можна через суд перевірити законність цих призначень.