Мир в Україні неможливо досягти без надійних гарантій безпеки, які, за словами президента Володимира Зеленського, включають членство в Європейському Союзі та фінансову підтримку національної армії. Це заявлено під час пресконференції, на якій журналіст запитав про поняття «справедливий мир» та можливий контроль над територіями у майбутньому.
Про це розповідає Резонанс
Зеленський наголосив, що «на сьогодні головним завданням є змусити російського диктатора Володимира Путіна припинити гарячу фазу війни, але це буде довгий і складний процес». Він підкреслив, що «гарантії безпеки – теоретично це одна історія, а практично, якщо ми кажемо про економічні гарантії безпеки – це членство в ЄС для нас. Раз. Друге – це фінансування української армії не менше 800 тисяч, якщо нас поки немає в НАТО».
Необхідність реальних гарантій безпеки
Говорячи про можливість припинення вогню, президент України акцентував увагу на важливості надання реальних гарантій безпеки та верифікації цього процесу. «Коли у тебе дуже активні дії на кордоні 1000 км, хто це буде верифікувати? Пам’ятаєте, після Мінська там були постріли, і то ніхто його не міг контролювати, були загиблі та поранені. Це складне питання, тому я зараз відповісти на все не зможу. Потрібні практичні кроки», – зазначив він.
Переговори зі США
21 лютого Зеленський повідомив про розробку угоди представниками Сполучених Штатів та України, однак не розкрив деталей. Він висловив сподівання, що ця угода «може додати нашим відносинам». Того ж дня радник президента США з національної безпеки Майк Волц висловив впевненість у тому, що Зеленський незабаром підпише угоду зі США щодо корисних копалин.
Згідно з попередньою пропозицією Вашингтона, США можуть отримати доступ до рідкісноземельних мінералів на 500 мільярдів доларів в якості плати за військову та фінансову підтримку України в умовах протистояння російській агресії. Президент України зазначив, що допомога США у воєнний час до цього моменту була значно меншою, ніж ця сума, і що пропозиція США не містить конкретних гарантій безпеки.