"Геніальні юридични схеми" Рябошапки (документи) - Резонанс - о коррупции, взятках, судьях, власти

03 июнь 2020, Среда, 07:08

взятка декларация ДТП в Харькове задержание в Иванковичах Мошенничество туроператоров НАБУ Нацполиция происшествия прокуратура СБУ Укрзализныця

«Геніальні юридични схеми» Рябошапки (документи)

19 февраля 2020г.

Naspravdi.Today

Генеральний прокурор Руслан Рябошапка та його заступник Віктор Чумак неодноразово в своїх інтерв’ю розповідали про геніальну юридичну схему, яку вони придумали для того, щоби унеможливити виконання судових рішень про поновлення на роботі незаконно звільнених співробітників органів прокуратури. Це схема тим більш актуальна, що незаконні звільнення та незаконні призначення – це, по-суті, єдина робота, якою займається Рябошапка й саме в цьому полягає нинішня, так би мовити, реформа прокуратури.

А полягає це юридичний винахід у перейменуванні Генеральної прокуратури України в Офіс генерального прокурора без ліквідації юридичної особи та зі збереженням старого коду ЄДРПОУ. Як неодноразово розповідали ці високодостойні мужі, це дасть змогу безкарно порушувати Конституцію та міжнародні зобов’язання України в галузі прав людини, звільняти прокурорів без будь-яких законних підстав і не виконувати судові рішення в разі, якщо суд скасовуватиме незаконні накази про звільнення. Мовляв, прийде державний виконавець на вулицю Різницьку в Києві з виконавчим листом, а там замість вивіски «Генеральна прокуратура України» красується напис «Офіс генерального прокурора». Покрутиться-покрутиться державний виконавець і піде геть. Бо, як відомо кожному випускнику Міжнародного соломонового університету, якщо установу, з якої людину незаконно звільнили, перейменувати, то людина втрачає своє конституційно гарантоване право на працю й відновити це право буде неможливо.

А на випадок, якщо все ж таки якомусь незаконно звільненому прокурору вдасться домогтись виконання судового рішення, Рябошапка придумав спеціальну процедуру, закріпивши її 4 лютого 2020 року в наказі №65: упродовж 5 днів після поновлення на роботі незаконно звільнений співробітник прокуратури повинен подати Рябошапці заяву про палке бажання пройти атестацію з метою наступного звільнення. Більш того: це тільки закони не мають зворотної сили й не можуть регулювати правовідносини в період до видання цих законів. З наказами Рябошапки все навпаки і тому «у разі, якщо особу поновлено на посаді до набрання чинності цим наказом, заява … подається невідкладно, але не пізніше 5 днів після його оприлюднення на офіційному веб-сайті Офісу генерального прокурора».

Щоправда, накази генерального прокурора, які стосуються невизначеного кола осіб, мають характер нормативно правових-актів і набувають чинності не після оприлюднення на офіційному веб-сайті Офісу генерального прокурора, а на 10 день після реєстрації Міністерством юстиції України. Але звідкіля ж про це знати випускнику Міжнародного соломонового університету?

І ось тепер у Руслана Георгійовича та його вірного Чумака з’явилась можливість експериментальним шляхом перевірити свій винахід. Донецький окружний адміністративний суд 18 лютого 2020 року ухвалив рішення в справі №200/13482/19-а, яким скасував наказ Рябошапки від 25 жовтня 2019 року №459к про звільнення з посади першого заступника прокурора Донецької області Олександра Лівочки. Лівочка був звільнений з органів прокуратури за те, що, подаючи заяву про згоду пройти переатестацію, зазначив, що не погоджується з використанням анонімним джерел при оцінюванні його ділових та моральних якостей. Рябошапка розцінив цю заяву як бунт на кораблі й негайно звільнив строптивця.

Тож спостерігаємо далі, щоби побачити чим цей експеримент закінчиться і в яку суму він стане українським платникам податків.

ПЕРША ЛАСТІВКА