03 червень 2023, Субота, 01:21

Геннадій Москаль про замовне вбивство Павла Шеремета та “холодне літо 2016-го”

20 Липня 2016г.
Шеремет_1

Геннадій Москаль, голова Закарпатської обласної державної адміністрації

Висловлюю щирі співчуття рідним і близьким Павла Шеремета.

Я знав його особисто, ми неодноразово спілкувався на різноманітні теми, необов’язково для преси. Розумна, розсудлива, інтелігентна людина… Павло Шеремет (як і «Українська правда» загалом) давав реальну картину того, що відбувається в країні, а це багатьом не подобалося. Тут і слід шукати причини злочину. Сам факт якого – показник того, що з криміногенною обстановкою відбувається щось зовсім не те.

Це вже друге замовне вбивство провідного журналіста «Української правди». Але якщо розслідувати вбивство Георгія Гонгадзе по гарячих слідах не було політичної волі (вона з’явилася тільки в 2005 році, і тоді злочин оперативно розкрили), то зараз політична воля є, але немає висококласних слідчих і оперативників. Професійне ядро української поліції вихолощене так званою реформою. Під лозунгами «всіх люструвати й гнати в шию» правоохоронні органи залишили без професіоналів. Зате бандитів, розбійників, убивць ніхто не люстрував, вони так і залишилися на своїх місцях.

Дуже хочу, щоб убивць Павла Шеремета затримали й притягнули до відповідальності, сподіваюся, що це буде зроблено. Але особисто не знаю жодного професіонала з діючих працівників поліції, який міг би очолити слідчо-оперативну групу й розкрити цей злочин. Патрульні поліцейські з тримісячним навчанням його явно не розкриють. А ті, хто міг розкрити, не пройшов атестацію чи невідомо ким склепаний нашвидкуруч поліграф.

Загальна картина з криміногенною ситуацією в Україні й тими, хто має її контролювати, сумна. Згуладзе поїхала геть, Деканоїдзе поїде вслід за нею, а ми залишимося тут із «холодним літом 2016-го», нерозкритими замовними злочинами й непрофесійною поліцією…

Ще раз висловлюю щирі співчуття рідним і близьким загиблого. Вічна пам`ять Павлу!