10 червень 2023, Субота, 03:23

Генпрокуратура розслідує спробу привласнення 144 млн грн за участі державних виконавців Мінюсту

2 Вересня 2016г.
87954_1

Департамент з розслідування особливо важливих справ у сфері економіки ГПУ відкрив кримінальне провадження № 42016000000002016 (від 02.08.2016) за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 364, ч. 2 ст. 15, ч. 5 ст. 191 КК України (зловживання владою або службовим становищем; замах на злочин; привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем).

Як зазначено у відповідній ухвалі Печерського райсуду Києва, «встановлено, що службові особи Департаменту державної виконавчої служби Міністерства юстиції України, зловживаючи службовим становищем, діючи з метою отримання неправомірної вигоди для себе та суб'єкта господарювання, за попередньою змовою із службовими особами Київського апеляційного господарського суду та ТОВ «Укрконцепт», намагались привласнити грошові кошти публічного акціонерного товариства акціонерного банку «Укргазбанк» на суму понад 144 млн грн, але злочин не закінчили з причин, що не залежали від їх волі».

Згадане кримінальне провадження було відкрито за заявою про злочин, яку "Укргазбанк" подав до Генпрокуратури. «Я був особисто у Генерального прокурора», - розповів  «Резонанс» екс-голова правління «Укргазбанку» та колишній народний депутат України Василь Горбаль.

Водночас він не відповів на запитання чи могли службові особи з Департаменту Мінюсту діяти самостійно, без погодження із профільним заступником міністра юстиції з питань виконавчої служби Сергієм Шкляром (до призначення був партнером-засновником адвокатського об'єднання Arzinger).

Нагадаємо, 29 червня Київський апеляційний госпсуд задовольнив апеляційну скаргу ТОВ «Укрконцепт» про стягнення 144 млн грн збитків.

29 липня держвиконавець виніс постанову про арешт коштів та інших цінностей Укргазбанку в межах 158,6 млн грн (з урахуванням виконавчого збору). Арешт було накладено на рахунки Укргазбанку в НБУ й низці банків

16 серпня Вищий госпсуд скасував постанову Київського апеляційного госпсуду.

104385Довідково: До націоналізації «Укргазбанку» 2009 року 39% його акцій контролював Василь Горбаль, ще 29% - Олексій Омельяненко (екс-депутат Київради).