03 червень 2023, Субота, 01:41

Генпрокурор Луценко запропонував депутатам ознайомитись з розслідуванням Іловайської трагедії

15 Липня 2016г.
Снимок экрана 2016-07-15 в 11.12.06

Генеральний прокурор України Юрій Луценко запропонував депутатам ВРУ отримати доступ до державної таємниці для вивчення обставин і причин Іловайської трагедії. Про це повідомляє сайт ГПУ.

Юрій Луценко нагадав, що Головною військовою прокуратурою здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні, у якому, крім інших подій театру бойових дій, досліджуються обставини та причини Іловайської трагедії, яка мала місце у серпні 2014 року.

"Органи прокуратури, наскільки це дозволено нормами законодавства, у тому числі Кримінального процесуального кодексу України, максимально відкриті та прозорі для суспільства в частині висвітлення ходу та результатів розслідування зазначеного провадження", - наголосив Генпрокурор.

Він повідомив, що на цей час на завершальному етапі перебуває проведення судової комплексної комісійної військової експертизи, закінчення якої очікується у першій половині серпня 2016 року.

«На основі документів експерти встановили, хто і як командував військами на даному напрямку, хто віддавав накази і хто не віддав життєво необхідних наказів. Експерти завершують свою роботу», - зазначив Юрій Луценко.

Генеральний прокурор підкреслив, що з огляду на значний суспільний запит щодо встановлення всіх причин та можливо винних осіб у трагічних наслідках, Генеральна прокуратура України звертається до всіх без виключення народних депутатів України, депутатських груп і фракцій з пропозицією невідкладно оформити у встановленому законодавством порядку допусків до державної таємниці. Депутати, які будуть мати допуск до державної таємниці та виявлять бажання ознайомитись з матеріалами та висновками експертів, отримають таку змогу невідкладно.

«Зважаючи на вимоги законодавства щодо захисту відомостей, які становлять державну таємницю, ознайомлення народних депутатів України з висновками експертів дасть змогу в цілому, без порушень вимог закону донести народу України об’єктивну істину у справі, припинивши фальсифікації і політичні ігрища на крові наших героїв», - наголосив Юрій Луценко. «Ми повинні це зробити разом. Я запрошую всіх депутатів, хто хоче взяти в цьому участь, оформити допуски», - додав він.

«Я думаю, що це потрібно не тільки політикам і навіть не тільки солдатам, це потрібно народу України і всім майбутнім солдатам і офіцерам, які зможуть на помилках і на перемогах збудувати справжні Збройні Сили України, які здобудуть очікувану нами перемогу», - підсумував Юрій Луценко.