Генеральний секретар НАТО Марк Рютте, під час пресконференції у Косові, висловив підтримку позиції президента США Дональда Трампа щодо гарантій безпеки для України. Рютте зазначив, що має «обережний оптимізм» стосовно зустрічі, яка відбувається в Королівстві Саудівська Аравія.
Про це розповідає Резонанс
«Я з обережним оптимізмом дивлюся на сьогоднішню зустріч у Королівстві Саудівська Аравія. Але, звичайно, цей процес може розвиватися по-різному. Дуже важко передбачити, в тому числі, як виглядатимуть гарантії безпеки, чи знадобляться вони в разі укладення мирної угоди», – сказав він.
Рютте підкреслив, що важливо забезпечити тривалість укладеної мирної угоди, зазначивши, що не можна допускати повторення ситуації, яка склалася з угодами в Мінську. Генсек НАТО також нагадав, що новий міністр оборони США Піт Геґсет заявив, що «Мінську-3 не буде».
«Звичайно, якщо буде припинення вогню або мирна угода, ми повинні переконатися, що вона буде тривалою, міцною. Я не хочу, щоб НАТО або я сам потрапляли в усі ці «а що, якщо». Тому крок перший – розпочати діалог. Президент Трамп досяг успіху в цьому, і тепер ми повинні рухатися далі», – додав він.
На зустрічі делегацій України та США, яка відбулася в Саудівській Аравії, українська сторона була представлена керівником Офісу президента Андрієм Єрмаком, міністром закордонних справ Андрієм Сибігом, міністром оборони Рустемом Умеровим і заступником керівника ОП Павлом Палісою. З американської сторони участь брали держсекретар Марко Рубіо, радник президента з національної безпеки Майкл Волц та спецпредставник президента США у справах Близького Сходу Стівен Віткофф.
Під час переговорів Україна погодилася з пропозицією США про введення режиму припинення вогню у війні з росією на 30 днів, а також обговорила важливість гуманітарних зусиль, включаючи обмін військовополоненими та повернення примусово переміщених дітей.
У Кремлі зазначили, що рф продовжує діалог з Вашингтоном, водночас продовжуючи свою «спеціальну військову операцію» для досягнення поставлених цілей, які раніше визначалися як «демілітаризація і денацифікація України».