» Гіркіну повідомлено про підозру у порушенні законів та звичаїв війни

07 грудень 2022, Середа, 21:12

Гіркіну повідомлено про підозру у порушенні законів та звичаїв війни

16 Червня 2020г.
full-300x168

За процесуального керівництва Департаменту щодо злочинів, вчинених в умовах збройного конфлікту, Офісу Генерального прокурора громадянину РФ, ватажку одного з іррегулярних незаконних збройних формувань, контрольованих Російською Федерацією, колишньому так званому «міністру оборони ДНР» повідомлено про підозру у порушенні законів та звичаїв війни (ч. 2 ст. 438 КК України).

Про це Резонанс повідомляє 16 червня із посиланням на Офіс Генпрокурора.

Підозрюваного оголошено в розшук, судом надано дозвіл на його затримання з метою приводу до суду для розгляду клопотання про застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою.

У ході досудового розслідування встановлено, що у період з 17 по 19 квітня 2014 року підозрюваний, діючи за попередньою змовою групою осіб із підпорядкованими йому бойовиками, застосовуючи фізичне насильство, здійснював організацію пошуку та викрадення на території Донецької області патріотично налаштованих громадян України. У подальшому цих громадян проти їх волі переміщали до спеціально облаштованої будівлі на території м. Слов’янськ, де катували, наносили побої, спричиняли ножові поранення та застосовували інші насильницькі дії, спрямовані на спричинення сильних фізичних та моральних страждань з метою помсти за проукраїнську позицію.

На виконання наказів підозрюваного, підпорядковані йому бойовики умисно позбавили життя щонайменше трьох осіб, яких незаконно утримували та катували.

Досудове розслідування у кримінальному провадженні здійснюється Головним слідчим управлінням Служби безпеки України, оперативний супровід забезпечується Департаментом контррозвідки СБУ.

Довідково: відповідно до ст. ст. 27, 29, 32, 147 Женевської Конвенції про захист цивільного населення під час війни від 12.08.1949 застосування до цивільного населення заходів спрямованих на завдання сильних фізичних страждань та заходів спрямованих на вбивство указаних осіб заборонено і, як наслідок, вчинення таких дій є порушенням Конвенції.

До вказаних злочинів давність не застосовується, що передбачено ч. 5 ст. 49 КПК України, Конвенцією про незастосування строку давності до воєнних злочинів і злочинів проти людства та Європейською конвенцією про незастосування строків давності до злочинів проти людяності та воєнних злочинів.

ІНТЕРВ’Ю ГОРДОНА З ГІРКІНИМ: СБУ ОБІЦЯЄ ПЕРЕВІРКУ, А ГПУ ЗНАЙШЛА «ЦІННУ ІНФОРМАЦІЮ» (ОНОВЛЕНО)

Як нагадує Резонанс, за даними ексгенпрокурора Юрія Луценка, "справа Гіркіна про збиття авіалайнера МН17 - вже у голландському суді. З достатньою кількістю доказів, включаючи перехоплені українськими спецслужбами розмовами Гіркіна, Константінова, Суркова".

У Facebook ексочільник ГПУ нещодавно написав, що "Справа про терористичні злочини Гіркіна в ході агресивної війни на Донбасі - теж давно завершена українською військовою прокуратурою. В січні 2019 йому вручена підозра. Якби у нас (як в Нідерландах) був механізм in absentia - заочного правосуддя, ми б уже рік демонстрували всьому світу злочини російського агресора".

Він також виклав у соцмережу довідку про завершене в січні 2019 слідство щодо Гіркіна.

ОПУДАЛА НАШОЇ ДЕРЖАВНОСТІ

- В історичному музеї нашої державності, поруч з іншими артефактами, мусять стояти дві фігури. Перша – це Віктор Федорович Янукович, друга – Ігор Іванович Гіркін, - писав 2016 року на той час народний депутат України Ігор Луценко.