» Глава українського центру трансплант-координації не зміг пояснити скандал із донорськими органами

20 березень 2023, Понеділок, 21:48

Глава українського центру трансплант-координації не зміг пояснити скандал із донорськими органами

19 Листопада 2021г.


КИЇВ. 19 листопада. Резонанс. Кореспондент Резонанс звернувся до Голови українського центру трансплант-координації Дмитра Коваля з проханням прокоментувати скандал із донорськими органами та можливе втручання в автоматичну систему їхнього розподілу ЄДІСТ.

У телефонному коментарі Коваль повідомив, що зараз перебуває в Іспанії, але при цьому всю наведену в статті Резонанс інформацію категорично спростовує.

На прохання кореспондента Резонанс озвучити свою версію події - Коваль відповів відмовою. Повідомив, що журналісти можуть надіслати офіційний запит до Центру.

Зазначимо, що Резонанс вже направив два запити до Центру і на відповідь чекає другий тиждень поспіль. У Центрі послалися на формальну причину відмови у відповіді – відсутність печатки на запиті – і запропонували направити повторну, відповідь на яку обіцяють надати лише 22 листопада.

До речі, ще 2017 року в Україні скасовано обов'язкове використання печаток.

Контекст

З початку 2021 року в Україні функціонує Єдина державна інформаційна система трансплантації (ЄДІСТ), якою керує Український центр трансплант-координації. Ця система повинна автоматично підбирати пари донор-реципієнта та тим самим забезпечувати оперативну трансплантацію органів. Однак Резонанс дізнався про кричущий випадок, який може вказувати на те, що системою ЄДІСТ насправді можуть керувати в ручному режимі.

Мова про те, як 16 жовтня донорську печінку пересадили пацієнту з приватної клініки “Оберіг” замість пацієнтки державної клініки, яка вже рік стоїть на черзі та за станом здоров'я є першочерговою у системі ЄДІСТ.

Деталі

Сам Коваль раніше повідомляв, що стан пацієнта є одним із ключових критеріїв, і якщо у людини гірший стан, то вона отримує більше балів у системі ЄДІСТ і вона має запропонувати його кандидатуру насамперед. Виходячи з релізу “Оберіг”, їхній пацієнт знаходився явно в кращому стані, “прогулюючись Хрещатиком” у той час, як пацієнтка державної клініки була госпіталізована.

Додамо

Редакція Резонанс залишає можливість згаданим у публікації особам та організаціям прокоментувати вищевикладену ситуацію.