» Главою Донецької ВЦА стане генерал СБУ

10 серпень 2022, Середа, 14:05

Главою Донецької ВЦА стане генерал СБУ

21 Червня 2018г.
5b225729e11c4-aleksandr-ivanovich-kuc-photo-normal_1200.png

Кабінет міністрів України 20 червня затвердив кандидатуру генерала Служби безпеки України Олександра Куця на посаду глави Донецької військово-цивільної адміністрації. Про це повідомив колишній очільник Донецької ОДА Павло Жебрівський в ефірі одного з телеканалів. За словами П. Жебрівського, президент Петро Порошенко найближчим часом розгляне кандидатуру О. Куця і видасть відповідний указ про його призначення головою Донецької обласної та військово-цивільної адміністрацій, “і тоді його будуть вже представляти на Донеччині”.

Як інформує Новинарня, генерал-майор Олександр Куць народився 6 серпня 1976 року в м. Ростов-на-Дону (РФ),  до середини 90-х жив у Росії. Начальник новоствореного Головного управління Служби безпеки України в Донецькій і Луганській областях з 21 серпня 2017 року. До того – начальник УСБУ в Донецькій області (з 25 березня 2015 року). У 2009-2014 роках Куць був заступником начальника Головного відділу по боротьбі з корупцією та організованою злочинністю (ГВ “К”) ГУ СБУ в Києві та Київській області. У 2014-2015 роках – заступник начальника київського главку Служби безпеки України.

Працюючи з березня 2015 року начальником Донецького УСБУ, Куць зокрема викрив трьох зрадників у лавах Донецького УСБУ (в тому числі співробітника контррозвідки і шифрувальника), завербованих російською розвідкою  — ними виявилися Третяк Олександр (син екс-начальника Луганського УСБУ), Нікіфоров Валерій та Косяк Євген (екс-заступник начальника слідчого відділу Донецького УСБУ).

Генерал Куць 2017 року сам виступив ініціатором об’єднання двох обласних управлінь СБУ – Донецького і Луганського – у єдину структуру. Внаслідок проведеної реформи центральний апарат новоствореного об’єднаного ГУ СБУ в Донецькій і Луганській областях був переведений з Маріуполя в більш безпечний Краматорськ (що було пов’язано, зокрема, з резонансним терактом – підривом в Маріуполі полковника СБУ Олександра Хараберюша, який стався 31 березня 2017 року).

Також в Краматорську було утворено перше управління Головного управління СБУ в Донецькій і Луганській областях. Друге було утворено в м. Маріуполь, третє – в м. Сєвєродонецьк.

"Рідко підтримую кадрові рішення актуальної влади. Але тут треба відзначити хороший розв'язок складної задачі. Прифронтові області повинні мати очільників саме такого службового та професійного профілю, адже там не Галичина і не Полісся", - написав у Facebook екс-радник голови СБУ Юрій Михальчишин. І додав: "Тут єдине питання, чи знайдуть адекватну заміну для об'єднаного Донецько-Луганського управління, бо хлопці на місці вже хвилюються, щоб не прислали аби-кого", - передає Резонанс.