28 березень 2024, Четвер, 19:00

Голомша назвав «помилковим» рішення про заміну українських прокурорів у справі МН-17

27 Грудня 2019г.
МН17
Фото: Цензор.Нет

«Щодо заміни наших прокурорів - це рішення помилкове, воно негативно може позначитись, як на самому розслідуванні, так і на стосунках з Нідерландами». Про це написав у соцмережі Facebook перший заступник Генерального прокурора України (2014 рік) Микола Голомша, пише Резонанс 27 грудня 2019 року.

Думку заслуженого юриста Україна підтримала і Марія Самбур, адвокат, у минулому слідча з особливо важливих справ прокуратури.

Нагадаємо, «у зв’язку із розповсюдженням недостовірної інформації щодо ситуації навколо розслідування авіакатастрофи літака рейсу МН-17 Малайзійських авіаліній» Генеральна прокуратура 26 грудня повідомила наступне:

«До міжнародної слідчої групи в цьому розслідуванні від ГПУ входить 7 прокурорів, а в національній слідчій групі - 11 прокурорів. Вони продовжать свою роботу над цим кримінальним провадженням в Офісі Генерального прокурора. Це забезпечить високий рівень професіоналізму та збереже інституційну пам’ять у розслідуванні загибелі 298 пасажирів літака рейсу МН-17 Малайзійських авіаліній.

Процесуальне керівництво у вказаному кримінальному провадженні здійснюється співробітниками новоствореного Департаменту нагляду у кримінальних провадженнях щодо злочинів, вчинених в умовах збройного конфлікту, укомплектованому працівниками, що мають досвід у здійсненні розслідування воєнних злочинів, злочинів проти людяності, терактів та інших найтяжчих кримінальних правопорушень.

Під час прийняття рішень у даному кримінальному провадженні Офіс Генерального прокурора залишиться надійним міжнародним партнером та буде перебувати у постійній комунікації з іноземними колегами».

"Фред Вестербеке, голова міжнародної Спільної слідчої групи (JIT), особисто прилітав до Києва, але наш генпрокурор не знайшов для нього часу! Знайшов час заступник. Ні про шо. Що ми, врешті, маємо? Маємо відкрите бажання з боку керівництва ГПУ "злити" слідство щодо МН-17", - заявила напередодні у соцмережі речниця ексгенпрокурора Юрія Луценка.

- Щодо зміни прокурорів й слідчих у міжнародній групі, то відповідно до угоди «…якщо один керівник не зможе продовжувати виконувати свої обов’язки – призначається новий керівник». Не бачу проблем, й не потрібно шукати чорного кота у темній кімнаті, - вважає начальник ГСУ СБ України (2015 рік) Василь Вовк.

«Зупинити це міжнародне розслідування вже неможливо. Інша справа чи достатньо буде політичної волі й юридичної сміливості для притягнення до відповідальності організаторів – вище військово-політичне керівництво РФ», - написав колишній керівник розслідування збиття російським військовим екіпажем ЗРК «Бук» малазійського пасажирського літака Боїнг 777 у блозі для Резонансу.