15 квітень 2024, Понеділок, 11:51

Голова Держекоінспекції запропонував поправки до земельного законодавства

1 Липня 2020г.
106010927 135279951546630 7187698757850214423 O

Голова Державної екологічної інспекції Андрій Мальований запропонував поправки до проекту ЗУ «Про внесення змін до Земельного кодексу України та інші законодавчих актів щодо удосконалення системи управління та дерегуляції у сфері земельних відносин» №2194 на засіданні Комітеті ВР з питань аграрної та земельної політики.

Про це він повідомив на своїй сторінці у Facebook 1 липня, передає Резонанс.

- Самовільне зайняття земельних ділянок, зняття та перенесення ґрунтового покриву земельних ділянок без спеціального дозволу, порушення строків повернення тимчасово зайнятих земель або неприведення їх у стан, придатний для використання за призначенням – це ті порушення, за які саме Держекоінспекція проводить розрахунок шкоди, заподіяної державі та територіальним громадам. Законопроект пропонує позбавити Держекоінспекцію повноважень щодо розгляду справ про адміністративні правопорушення, передбаченні статтями 53 та 54 КУпАП, – написав Мальований.

Посадовець пояснив, чому обґрунтування народних депутатів усунути ДЕІ недоцільні.

Перший аргумент, щоб не дублювалися повноваження з Держгеокадастром.

- Проте ще жодного разу не виникала ситуація, щоб було притягнуто до відповідальності суб’єкта господарювання за одне порушення двома різними органами», – зазначив Мальований.

Другий аргумент, щоб передати функції нагляду до виконавчих комітетів (виконавчих органів) сільських, селищних, міських рад.

- Проте місцеві органи влади не мають повноважень розраховувати завдану шкоду. Це призведе до погіршення стану земель і безкарності несумлінних суб'єктів господарювання, – написав голова ДЕІ.

Держекоінспекція підготувала інформаційну довідку для Комітету ВР з питань аграрної та земельної політики, де виклала свою позицію та запропонувала відповідні поправки до законопроекту.

- Зняття обмежень з господарської діяльності, аби земельні ресурси стали доступніші для населення та бізнесу, не можуть прийматися в спосіб, коли зникає контроль за цільовим використанням поверхневого (родючого) шару ґрунту. Переконаний, що належний захист природи нашої країни не заважатиме, а навпаки стимулюватиме розвиток земельних відносин, – підсумував Мальований.