Очільник Мін’юсту обіцяє побудувати в Україні тюрми як у Норвегії — Резонанс - о коррупции, взятках, судьях, власти

09 август 2020, Воскресенье, 22:52

взятка декларация ДТП в Харькове задержание в Иванковичах Мошенничество туроператоров НАБУ Нацполиция происшествия прокуратура СБУ Укрзализныця

Очільник Мін’юсту обіцяє побудувати в Україні тюрми як у Норвегії

31 октября 2019г.

Міністерство юстиції до кінця року планується завершити розробку законопроекту щодо реформування пенітенціарної системи. Про це повідомив міністр Денис Малюська в інтерв’ю Українській правді, передає Резонанс 31 жовтня 2019 року..

"У нас є два варіанти поведінки в даному випадку – або ідемо воювати з існуючою системою. Або ми будуємо з нуля нову систему, нову гарну картинку, де вже нові ув'язнені, до яких нові підходи, де будуються нові тюрми за зразком Північної Європи, де застосовуються повністю механізми пробації, де людина готова виходити на волю. І цю картинку зробити в принципі реально", – пояснив він.

Реформувати цю ланку міністр планує за рахунок коштів донорів, оскільки в бюджеті на це грошей немає. Д.Малюська уточнив, що пенітенціарна система фінансується з бюджету на 30% від потреб, але при цьому виживає, тому що там є свій бізнес.

Д.Малюська визнав, що на даний час контролює роботу Мін’юсту приблизно на 70%.  "Кілька тижнів тому я думав, що на 70%, я думаю, що цей відсоток не змінився", - зазначив він.

Говорячи про решту 30% системи, Д.Малюська уточнив, що не контролює пенітенціарну систему, деякі територіальні управління і певні процеси в центральному апараті.

"8% – це територіальні управління, 20% – це тюрми і 2% – це щось, що відбувається в центральному апараті". Водночас він запевнив, що найближчим часом контролюватиме роботу міністерства на 80-90%.

За його словами, пенітенціарна служба – це одна з найскладніших сфер Мінюсту: "Там є і свої громадяни, і своя медицина, і свої силовики, і свої корупційні потоки. Тобто це абсолютно окреме суспільство. Тому пенітенціаркою буде займатися група людей".

До цього процесу буде залучена ціла команда з окремими якостями: окремо зі стратегічним баченням, окремо люди, які розуміють, як працювати з неплатоспроможним бізнесом, і окремо ті, які можуть тримати під контролем цю систему, підкреслив голова Мін’юсту.

ДЕМБЕЛЬСЬКИЙ АКОРД ПІДЛЕГЛИХ МІНІСТРА ЮСТИЦІЇ (ДОКУМЕНТИ)

Як пише Резонанс із посиланням на сайт ДКВС, 30 жовтня 2019 року в Адміністрації Державної кримінально-виконавчої служби України заступник Міністра юстиції України Валерія Коломієць довела до відома особового складу наказ Міністерства юстиції України від 29.10.2019 № 3123/к про призначення Василя Коробка на посаду начальника Адміністрації Державної кримінально-виконавчої служби України та побажала новому очільнику успіхів у всіх починаннях, високого професіоналізму, справедливості в прийняті рішень, об’єктивності і неупередженості.

- Я так розумію, що зараз буде оголошено "конкурс на сталеві яйця"? Чи він вже відбувся? І нам вчора презентували нового керівника Адміністрації ДКВС як уособлення саме тої мрії про сталеві яйця? Чи це людина яка буде уособлювати першу частину концепції міністра юстиції - розібратись з грошовими потоками? Ну час покаже. А поки що "тюрма вже дала погоняло" новому керівнику Ад.ДКВС - "Айбокс". Англійською "iBox". До чого б це?))) - написав 31 жовтня у соцмережі Facebook екскерівник Державної пенітенціарної служби України Сергій Старенький.

ЄВГЕН ЄНІН: ЯКЩО МІНЮСТ НЕ ВЖИВЕ ЗАХОДІВ, СИТУАЦІЯ В ОДЕСЬКОМУ СІЗО ВИДАВАТИМЕТЬСЯ КВІТОЧКАМИ