» Голова МЗС Польщі назвав конфлікт навколо України «найбільшим викликом для європейської безпеки»

08 лютий 2023, Середа, 06:56

Голова МЗС Польщі назвав конфлікт навколо України «найбільшим викликом для європейської безпеки»

16 Липня 2021г.


Міністр закордонних справ Польщі Збіґнєв Рау назвав конфлікт навколо України «найбільшим викликом для безпеки Європи».

У Відні на засіданні Постійної ради Організації безпеки і співпраці в Європі керівник польського МЗС наголосив, що «Польща буде повною мірою підтримувати всі дипломатичні зусилля, спрямовані на мирне розв’язання конфлікту в Україні і навколо неї, у відповідності з мінськими домовленостями і з повною повагою до її суверенітету, інтеграції й територіальної цілісності в межах міжнародно визнаних кордонів».

Збройний конфлікт на Донбасі триває від 2014 року після російської окупації Криму. Україна і Захід звинувачують Росію у збройній підтримці бойовиків. Кремль відкидає ці звинувачення і заявляє, що на Донбасі можуть перебувати хіба що російські «добровольці».

Із 00:01 27 липня 2020 року на Донбасі набрала чинності чергова домовленість про «повне та всеосяжне припинення вогню», яка формально чинна й далі, попри численні порушення її російськими гібридними силами. Ці сили порушують її, як і всі попередні такі домовленості, практично щодня, внаслідок чого українські військові час від часу – і останнім часом дедалі частіше – зазнають поранень чи й гинуть.

Як повідомило Управління зв’язків з громадськістю Збройних сил України на запит Радіо Свобода, з моменту оголошення режиму припинення вогню 27 липня 2020 року і до 5 травня 2021 року в районі проведення операції Об’єднаних сил на території Донецької та Луганської областей загинули (померли) 99 військовослужбовців. З цієї кількості 34 військових загинули «під час бойової обстановки», зазнали поранень 190 військовослужбовців, уточнили в ЗСУ.