» Голова Октябрського райсуду Полтави Струков поскаржився до ВРП на висловоювання судді Гольник

24 октябрь 2020, Суббота, 23:05

Голова Октябрського райсуду Полтави Струков поскаржився до ВРП на висловоювання судді Гольник

19 марта 2020г.
Олександр Струков, фото УП
Олександр Струков, фото УП

Голова Октябрського районного суду міста Полтави Олександр Струков вважає, що висловоювання, опубліковані суддею Ларисою Гольник у статті «Захист не доброчесних. Невже це місія ВРП, РСУ, ВККСУ?», яку вона також поширила у Facebook, "підпадають під дію статті 376 Кримінального кодексу України (втручання в діяльність судових органів) та здійснені для вчинення тиску на нього щодо розгляду справ".

Про це інформує Резонанс 19 березня із посиланням на Прес-центр судової влади України.

У повідомленні до ВРП голова суду зазначив, що суддя Гольник мала на меті викликати у певних верств населення негативне ставлення до нього особисто: «судді, який має стаж роботи на посаді понад 34 роки і на даний час не має жодних дисциплінарних стягнень та загальне незадоволення діяльністю всієї судової гілки влади в цілому».

Струков наголошує, що подібні коментарі рішень колег Гольник допускала і раніше, що обговорювалося на загальних зборах суддів Октябрського районного суду міста Полтави, головою Ради суддів України та членами РСУ.

На засіданнях Вищої ради правосуддя, як вказує голова суду, під час розгляду дисциплінарних скарг неодноразово висловлювалися застереження щодо недопустимості таких дій. Але на його переконання особа продовжує систематично підривати авторитет судової гілки влади.

Струков вважає, що вказана публікація була зроблена свідомо та мала на меті створення негативного образу його як судді так і Вищої ради правосуддя, Ради суддів України та Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, що на його думку є неприпустимим.

У повідомленні зазначено, що «такі дії та публікації мають ознаки складу кримінального правопорушення, передбаченого статтею 376 Кримінального кодексу України, оскільки має намір тиснути та найвищі органи суддівського самоврядування щодо прийняття ними рішень відносно скарг, які знаходяться у них на розгляді."

- «Факти», викладені у статті мають характер наклепу. На жаль, суддя, яка вже має значний досвід роботи на посаді, не цурається можливості надавати власні коментарі, які зачіпають долю учасників розгляду справ. Таким чином, вона вчиняє тиск на мене та намагається вплинути на результат розгляду справ, які перебувають у моєму провадженні», - наголосив Струков.

Голова суду також відмітив, що у своїй практиці Європейський суд з прав людини вказує, що робота судів, які виступають гарантами справедливості та відіграють основну роль в державі повинна користуватися громадською довірою, а отже повинна бути захищена від необґрунтованих публічних нападів, безпідставної і деструктивної критики (рішення у справах «Скалка проти Польщі», «Праґер і Обершлік проти Австрії»).

На думку голови Октябрського районного суду міста Полтави такі дії є втручанням у його діяльність як судді щодо здійснення правосуддя та просить ВРП відреагувати на вказане повідомлення.

Відповідно до статті 73 Закону України «Про Вищу раду правосуддя» вказане повідомлення внесено до реєстру повідомлень судді про втручання в діяльність судді щодо здійснення правосуддя. Вищою радою правосуддя буде проведено перевірку викладених суддею фактів та ухвалено відповідне рішення.