» Голова Служби судової охорони: Ми стали рівними партнерами з Нацполіцією та Нацгвардією

04 грудень 2022, Неділя, 21:34

Голова Служби судової охорони: Ми стали рівними партнерами з Нацполіцією та Нацгвардією

18 Червня 2020г.
955669_news

17 червня у Києві в режимі відеоконференції пройшла робоча зустріч Голови Служби судової охорони Валерія Бондаря із заступницею керівника Офісу з правоохоронних питань Посольства США пані Марі Курт. У роботі онлайн-зустрічі також взяли участь менеджер програм Офісу з правоохоронних питань Посольства США Олена Кустова, координатор проєктів Відділу з правоохоронних питань Посольства США Євген Шаталов.

Про це повідомляє Резонанс 18 червня із посиланням на прес-центр Судової влади України.

Відеозустріч було присвячено обговоренню рекомендацій експертів Служби маршалів США, викладених у звіті за результатами вивчення ними системи забезпечення безпеки Вищого антикорупційного суду під час візиту в Україну в листопаді минулого року.

Голова Служби судової охорони генерал-майор Валерій Бондар подякував американській стороні за змістовний звіт маршалів США і зазначив, що реалізація викладених у ньому рекомендацій дозволить значно підвищити спроможності Служби судової охорони. Він також поінформував американських експертів про сучасний стан діяльності й розвитку Служби.

- Ми стали рівними партнерами з Національною поліцією і Національною гвардією України. Ми стрімко розвиваємо свої підрозділи швидкого реагування та фізичної безпеки суддів, - повідомив генерал-майор Валерій Бондар і додав, що вже в липні на базі Вищого антикорупційного суду заплановано провести тактико-спеціальне навчання із цими підрозділами та відточити їхні практичні навички з тактичних питань забезпечення безпеки правосуддя.

Голова Служби також ознайомив представників Посольства США з діяльністю Служби судової охорони в умовах карантинних обмежень, пов’язаних із пандемією Covid-19 і зазначив, що судові охоронці ні дня не перебували на карантині, адже система судової влади продовжувала працювати.

- З початку карантину нашими співробітниками забезпечено безпеку проведення понад 540 тисяч судових засідань, серед яких – понад 140 з розгляду резонансних справ, - додав генерал-майор Валерій Бондар.

Далі учасники зустрічі детально обговорили пакет рекомендацій, наданих маршалами США. Особливу увагу було приділено обговоренню створення у складі Служби судової охорони навчального центру на Вінниччині.

- Ми розпочали створення власного навчального центру на прикладі діяльності центру підготовки італійських карабінерів у місті Ліворно, - повідомив генерал-майор Валерій Бондар.

Також сторони детально обговорили можливість надання американською стороною матеріально-технічної допомоги для подальшого розвитку Служби судової охорони. Зокрема, щодо забезпечення технічними засобами охорони, підготовки інструкторів для Служби судової охорони, поліграфологів для територіальних підрозділів Служби.

- Ми вже багато реалізували рекомендацій, наданих американськими маршалами, але ще є над чим працювати далі, - констатував генерал-майор Валерій Бондар і запропонував скласти План спільних дій як дієвого інструменту реалізації рекомендацій маршалів США.

Заступниця керівника Офісу з правоохоронних питань Посольства США Марі Курт підтримала цю пропозицію.

- Конкретизація заходів нашого двостороннього співробітництва й переведення їх у практичну площину, безумовно, сприятимуть активному розвитку Служби судової охорони. А це є одним із наших пріоритетів, - зазначила Марі Курт і додала, що їх практична реалізація розпочнеться одразу після завершення карантинних обмежень, пов’язаних із пандемією Covid-19.