23 березень 2024, Субота, 15:43

Голові ХОАС повідомили підозру у корупції

23 Вересня 2020г.
33

22 вересня 2020 року прокурорами САП за дорученням виконувача обов’язків Генерального прокурора повідомлено про підозру одному з керівників Харківського окружного адміністративного суду, викритій напередодні на наданні неправомірної вигоди. Так, судді інкриміновано вчинення злочину, передбаченого ч. 3 ст. 369 КК України, тобто надання неправомірної вигоди службовій особі, яка займає відповідальне становище.

Про це Резонанс 23 вересня поінформували у пресслужбі САП.

У Антикорупційній прокуратурі нагадали, що керівник суду намагалася вчинити тиск на одного з суддів окружного суду, а у подальшому спробувала його «підкупити» за ухвалення рішення на користь комерційної компанії в адміністративній справі щодо земельного питання.

21 вересня 2020 року посадовця суду було викрито «на гарячому» в рамках спільної операції детективів НАБУ спільно з CБУ за процесуального керівництва прокурорів САП - одразу після передачі нею неправомірної вигоди.

ГОЛОВУ ХАРКІВСЬКОГО ОКРУЖНОГО АДМІНСУДУ ВИКРИТО У ХАБАРНИЦТВІ

"НАБУ вважало за краще не повідомляти, що використовувало високопоставленого провокатора. Ним був суддя Верховного Суду Михайло Смокович. Саме Смокович рекомендував «грошовитого клієнта» Панченко, гарантуючи, що проблем не буде", - додав Тelegram-канал Резидент.

РЕПОРТАЖ ІЗ БУДИНКУ АДМІНІСТРАТИВНОЇ РОЗПУСТИ (У СКЛАДІ ВЕРХОВНОГО СУДУ)

 "Злихі язики брешуть, що з проханням внести зміни в Положення про проведення конкурсу й зменшити заради Смоковича прохідний бал до тодішнього президента Порошенка звернулось керівництво Служби безпеки України. І тому Смоковичу довелось відробляти добре ставлення до себе з боку Головного управління «К» СБУ. Втім, і тут не обійшлось без скандалу, - писав журналіст Володимир Бойко для Резонансу,

10 травня 2018 року під час одержання неправомірної вигоди в розмірі 2000 доларів США співробітниками Головного управління «К» СБУ була викрита суддя Окружного адміністративного суду Києва Олена Власенкова. Гроші їй передавав якийсь пан Остапенко, який і виступив заявником, заявивши в СБУ, що Власенкова, начебто, вимагає з нього гроші за винесення рішення. Але невдовзі виявився цікавий нюанс – цей пан Остапенко є заявником ще в чотирьох (!) аналогічних справах, де він під контролем Головного управління «К» СБУ передавав суддям гроші. А це означає, що мала місце провокація хабаря, а всі докази, зібрані проти Власенкової є нікчемними.

Але справжній скандал вибухнув трохи пізніше, коли Вища рада правосуддя тимчасово відсторонила Власенкову від виконання суддівських обов’язків і це рішення Власенкова оскаржила до Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду. Позов Власенкової розглядала колегія суддів, до складу якої входив Смокович. І позивачка заявила йому відвід, мотивуючи тим, що це саме він направив до неї провокатора Остапенка.

Зі слів Власенкової, до 13 березня 2018 року вона не знала Смоковича особисто й ніколи з ним не спілкувалась. Як раптом цього дня їй зателефонувала особа, яка назвалась Михайлом Івановичем Смоковичем і яка попрохала її прийняти пана Остапенка та надати йому консультацію на умовах, які він запропонує. Власенкова зустрілась з Остапенком, отримала він нього пропозицію ухвалити за гроші певне рішення, але засумнівалась, чи, дійсно, їй телефонував голова Касаційного адміністративного суду. Вона зателефонувала людині, яка назвала себе Смоковичем, і домовились про зустріч. О 19:05 їй знову зателефонував Смокович (тепер вже не було сумнівів, що це він), повідомив, що Власенковій замовлена перепустка, після чого відбулась очна зустріч у кабінеті голови Касаційного адміністративного суду, у ході якої Смокович, як каже Власенкова, повторив своє прохання.

Свої слова Власенкова підтвердила даними мобільного оператора, а також листом Касаційного адміністративного суду про те, що в цей день вона, дійсно, була на прийомі в Смоковича. Втім, заява про відвід Смоковича задоволена не була. Але й тут Державному бюро розслідувань довелось реєструвати кримінальне провадження за фактом провокації хабаря. А коли слідчий ДБР спробував справу закрити, Шевченківський районний суд Києва ухвалою від 29 листопада 2019 року скасував постанову про закриття кримінального провадження, зобов’язавши ДБР продовжити слідчі дії".

МІСТИФІКАТОРИ. АБО ЧОМУ РОЗСЛІДУВАННЯ «СПРАВ МАЙДАНУ» ЗАВЕРШИЛОСЬ ПШИКОМ

Як повідомлялось , головою Харківського окружного адміністративного суду шляхом таємного голосування під час зборів суддів 7 лютого 2020 року стала Ольга Панченко. 

Читайте Резонанс у Facebook та підписуйтесь на наш канал у Telegram.