» Голові Конституційного суду України нагадали про його обов‘язки

16 серпень 2022, Вівторок, 10:36

Голові Конституційного суду України нагадали про його обов‘язки

25 Квітня 2019г.
225768

Приведення новообраного Президента України до присяги є конституційним обов’язком голови Конституційного Суду України, який безумовно буде виконаний. Будь-які маніпуляції очільника КСУ  щодо виконання цього конституційного обов’язку є неприпустимими, як і створення ситуації, коли процедура приведення новообраного глави держави до присяги буде унеможливлена або перенесена через відсутність голови Суду. Як повідомляє Резонанс, про це йдеться у заяві зборів суддів КСУ, розміщеній 25 квітня 2019 року на офіційному сайті Суду.

- Останнім часом у засобах масової інформації та соціальних мережах масово поширюється інформація про можливий зрив інавгурації новообраного Президента України через дострокове звільнення Шевчука С.В. з посади Голови Конституційного Суду України, - йдеться у документі. - Ця інформація повністю не відповідає дійсності і є цілеспрямованою інсинуацією, яка має за мету дискредитувати Конституційний Суд України та дестабілізувати суспільно-політичну ситуацію в країні. До того ж вона спрямована на те, щоб створити хибну уяву про механізм реалізації конституційного положення щодо приведення новообраного Президента України до присяги, а саме штучно пов’язати цю процедуру з конкретною особою, що обіймає посаду Голови Конституційного Суду України.

Відповідно до частини другої статті 104 Конституції України приведення Президента України до присяги здійснює Голова Конституційного Суду України. Конституція України не вказує конкретної особи, яка має виконати процедуру приведення Президента України до присяги, а лише визначає посадову особу, що здійснює приведення новообраного Глави держави до присяги, – Голову Конституційного Суду України.

У заяві також акцентовано, що відповідальність за виконання головою КС вказаного конституційного обов’язку також лежить на Конституційному Суді України, оскільки він його обирає.

"Висловлюючи глибоку занепокоєність щодо поширення інформації про можливий зрив інавгурації новообраного Президента України та її маніпулятивного використання, судді Конституційного Суду України відповідально заявляють, що з боку Конституційного Суду України не виникне жодних перешкод у здійсненні процедури приведення новообраного Президента України до присяги відповідно до статті 104 Конституції України", - наголосили судді КСУ.

У КОНСТИТУЦІЙНОМУ СУДІ УКРАЇНИ ЧЕРГОВІ СКАНДАЛИ (ДОКУМЕНТ)