» Голови МЗС країн G7 обговорять концентрацію російських військ навколо України

07 лютий 2023, Вівторок, 13:19

Голови МЗС країн G7 обговорять концентрацію російських військ навколо України

11 Грудня 2021г.


Міністри закордонних справ країн «Групи семи» (G7) почали зустріч у британському Ліверпулі 11 грудня. Зустріч приймає голова МЗС Великої Британії Ліз Трасс, чия країна завершує своє головування у «Групі семи».

Однією з тем зустрічі стала загроза ескалації російської агресії проти України, а також виклики, пов’язані з Китаєм та Іраном.

«Ми мусимо оборонятися проти дедалі більших загроз від ворожих сил. І ми маємо рішуче діяти разом, аби протистояти агресорам, які намагаються обмежити свободу та демократію», – заявила Трасс, відкриваючи з’їзд.

Читайте також: Посли G7 на зустрічі з Єрмаком закликали ухвалити законопроєкт про СБУ без змін

Перед зустріччю Трасс попередила, що «вільні демократичні нації» повинні позбутися російського газу та російських грошей, щоб зберегти свою незалежність.

Вона також заявила, що G7 планує «бути сильною в протидії агресії», зокрема, агресії щодо України.

За словами британської урядовиці, вона хоче працювати з іншими країнами, «щоб забезпечити вільним демократичним країнам можливість альтернативи постачанням російського газу», вказуючи на суперечливий газопровід «Північний потік-2», який був побудований для транспортування газу з Росії до Німеччини.

На полях зустрічі Трасс зустрілася з новою міністеркою закордонних справ Німеччини Анналеною Бербок, представницею партії «зелених», яка виступала проти «Північного потоку-2».

Читайте також: Байден у першій розмові з Шольцем на посаді обговорив концентрацію російських військ біля України

Дипломати також планують обговорити посилення військової активності Китаю в Індо-Тихоокеанському регіоні, зусилля щодо вакцинації проти коронавірусу та переговори у Відні з Іраном щодо відновлення ядерної угоди.

Також на порядку денному зміна клімату, ситуація на західних Балканах, в Афганістані та Північній Кореї.

Трасс і державний секретар США Ентоні Блінкен зустрілися ввечері 10 грудня і «висловили глибоку стурбованість нарощуванням російських військ на кордоні з Україною», заявив уряд Великобританії. Двоє політиків заявили, що «будь-яке вторгнення Росії буде стратегічною помилкою, яка призведе до серйозних наслідків».

Зустріч провідних дипломатів із Великої Британії, США, Канади, Франції, Німеччини, Італії та Японії є останньою великою подією в році, коли Лондон очолює G7. Наступного року «Групу семи» очолить за ротацією Німеччина.