14 квітень 2024, Неділя, 03:14

Голові одного з райсудів Харкова, яка неправомірно позбавила людину волі, повідомлено про підозру (оновлено)

11 Червня 2020г.
Img 20200611 Wa0000

За дорученням заступника Генерального прокурора голові одного із районних судів Харківської області повідомлено про підозру. Суддя підозрюється у постановленні завідомо неправосудного судового рішення, вчиненому в особистих інтересах, що спричинило тяжкі наслідки (ч. 2 ст. 375 Кримінального кодексу України).

Про це пише Резонанс із посиланням на пресслужбу Державного бюро розслідувань.

Досудове розслідування у кримінальному провадженні здійснюють слідчі територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у місті Полтаві.

За даними слідства, у 2016 році, під час відкритого судового засідання кримінальної справи суддя безпідставно заборонила громадянину фіксувати судовий процес на відео. Після чого, за її розпорядженням, за відсутності вмотивованого рішення суду про видалення із зали судового засідання будь-кого із присутніх, до суду були викликані працівники поліції, які виконуючи вказівку судді вивели громадянина із залу суду. Після чого відносно останнього було складено протокол про адміністративне правопорушення.

Того ж дня, автоматизованою системою документообігу розгляд справи про адміністративне правопорушення визначено за тією ж суддею, яка і видалила громадянина із залу суду.

Під час розгляду справи, не зважаючи на заперечення громадянином своєї вини, суддя не вжила передбачених законом заходів, необхідних для з’ясування всіх обставин у справі, а також не забезпечила право на захист та повне фіксування процесу.

З мотивів помсти чоловіку за його дії під час розгляду кримінальної справи, суддя визнала громадянина винуватим у вчинені злісної непокори вимозі поліцейського та наклала на нього стягнення у вигляді адміністративного арешту строком на 15 днів.

У результаті неправосудної постанови потерпілий був позбавлений волі на 9 діб, адже ухвалою апеляційного суду Харківської області потерпілого від подальшого відбуття адміністративного стягнення звільнено, а матеріали адміністративної справи повернуті до відділу поліції.

У лютому 2017 року постановою суду провадження про притягнення громадянина до адміністративної відповідальності закрите у зв’язку із відсутністю у його діях складу адміністративного правопорушення.

Процесуальне керівництво досудовим розслідуванням у кримінальному провадженні здійснює прокуратура Харківської області. Оперативний супровід — Управління Служби безпеки України у Харківській області.

За даними з джерел наближених до судової влади Резонансу стало відомо, що йдеться голову одного із райсудів Харкова.

Нагадаємо, 2018 року Вища рада правосуддя відсторонила від здійснення правосуддя суддю Вовчанського районного суду Харківської області Ірину Уханьову.

 

 

За даними ЗМІ, суддя Уханьова заарештувала громадського активіста та правозахисника Максима Корнієнка на 15 діб, коли той вів спостереження за відкритими слуханнями у кримінальній справі щодо представників ромської громади. Він записував на мобільний телефон те, що відбувалося в залі суду, коли суддя наказала йому зупинитися, не надавши законного обґрунтування заборони. Активіст відмовився припинити відеозйомку, а тому суддя покликала співробітників поліції, які забрали правозахисника і пред’явили йому звинувачення в “злісній непокорі законному розпорядженню або вимозі працівника міліції” за ст. 185 Адміністративного кодексу України.

Пізніше апеляційний суд визнав невинуватим правозахисника, який відсидів 9 з 15 діб адмінарешту.

ЗАСТУПНИКА ГОЛОВИ РАЙСУДУ ХАРКОВА ЗАПІДОЗРИЛИ У ХАБАРІ НА СУМУ 4 ТИС ДОЛ