» Головою КАС у складі Верховного суду прогнозовано обрали Михайла Смоковича

28 червень 2022, Вівторок, 01:46

Головою КАС у складі Верховного суду прогнозовано обрали Михайла Смоковича

7 Грудня 2017г.
24301407_139171770191050_3686877435324374484_n

6 грудня 2017 року збори суддів Касаційного адміністративного суду в складі Верховного Суду обрали Головою КАС Михайла Смоковича. До Великої Палати також обрані Олександр Прокопенко, Олександр Золотніков, Ірина Саприкіна, Всеволод Князєв. Про це повідомляє Резонанс із посиланням на Верховний Суд.

Як передає Судебно-юридическая газета, у своєму виступі М. Смокович сказав, що спочатку він не сприймав ідею про створення Верховного адмінсуду, і йому було шкода, що ліквідується ВАСУ.  Але потім він змінив думку, бо нове законодавство передбачає достатньо повноважень для КАС ВС, щоб "направляти у єдине русло судову практику". Новообраний Голова суду пообіцяв, судді КАС ВС докладуть усіх зусиль для  повернення довіри до судової влади, хоча це і непросте завдання.

Крім цього збори суддів прийняли рішення утворити три окремі палати для розгляду справ:

1) щодо податків, зборів та інших обов’язкових платежів

2) захисту соціальних прав

3) виборчого процесу та референдуму, а також захисту політичних прав громадян.

7 грудня на зборах суддів Касаційного адміністративного суду в складі Верховного Суду очікується обрання секретарів палат та заступника голови адмінсуду.

Як повідомляв Резонанс, 5 грудня 2017 року Львова Богдана Юрійовича було обрано Головою Касаційного господарського суду у складі Верховного Суду.

"Враховуючи таку сталу вже тенденцію «обирати» керівниками нових касаційних судів «старих» керівників вищих судів, а також враховуючи, що Секретарем пленуму обрано Д.Луспеника, який і до цього секретарював, підписуючись Секретарем пленуму на документах, які пленум не розглядав, спробую спрогнозувати, що, наприклад, у четвер на зборах судів касаційного цивільного суду буде обрано Б. Гулька, а в п’ятницю, відповідно, на зборах суддів касаційного кримінального суду - «старого» керівника С. Кравченко, - написав у мережі Facebook судовий експерт Василь Гайдар. - Виходячи власне з самого Пленуму ВС та вже проведених зборів суддів двох судів, складається враження, що цими процесами керують невидимі кукловоди".

ПІДСУМКИ ПЛЕНУМУ ВЕРХОВНОГО СУДУ

Обрання одіозного екс-очільника ВГСУ Богдана Львова Головою Касаційного господарського суду у складі Верховного Суду Резонанс спрогнозував ще 1 грудня. Серед кандидатів на Голову Касаційного адміністративного суду ВС наше видання згадувало і Михайла Смоковича. За інформацією компетентних джерел, М. Смоковича «усіляко тягнули» на посаду судді Верховного Суду, але, як пліткують в оточенні Президента, ставлення до судді з боку гаранта Конституції - досить неоднозначне. Зокрема, Михайлу Смоковичу дорікають зв’язками з БЮТ та роботою на адмінпосаді в ВАСУ за часів Януковича. І хоча негативний висновок ГРД Михайлом Смоковичем подолано, штамп «недоброчесного» він отримав. Ім’я Михайло Смоковича лунало й серед тих, заради кого ВККС неправомірно змінювала правила відбору.

КАСАЦІЙНИЙ ЦИВІЛЬНИЙ СУД ОЧОЛИВ СУДДЯ, ЯКОГО ПОВ‘ЯЗУЮТЬ ІЗ ВІКТОРОМ МЕДВЕДЧУКОМ