Голову Володимирецького райсуду Рівненської області САП та НАБУ підозрюють у корупції - Резонанс - о коррупции, взятках, судьях, власти

29 апрель 2020, Среда, 01:23

взятка декларация ДТП в Харькове задержание в Иванковичах Мошенничество туроператоров НАБУ Нацполиция происшествия прокуратура СБУ Укрзализныця

Голову Володимирецького райсуду Рівненської області САП та НАБУ підозрюють у корупції

21 февраля 2020г.

Прокурором САП за дорученням керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назара Холодницького повідомлено про підозру голові одного з районних судів Рівненської області.

Про це Резонанс поінформували у САП 21 лютого 2020 року.

Служителю Феміди інкриміновано вчинення злочину, передбаченого ч. 3 ст. 368, ч. 2 ст. 369-2 Кримінального кодексу України, тобто прохання надання та одержання неправомірної вигоди.

Крім того, повідомлено про підозру за ч. 5 ст. 27 ч. 3 ст. 368, ч. 5 ст. 27 ч. 2 ст. 369-2 КК України особі-посереднику, задіяному у схемі передачі неправомірної вигоди.

Так, слідством встановлено, що суддя неодноразово висловлював прохання щодо надання йому неправомірної вигоди за ухвалення рішення на користь зацікавлених осіб, або ж задля впливу з цією ж метою на суддів цього ж суду - від прийняття рішення про адміністративне стягнення за водіння в нетверезому стані, до повернення майна, арештованого в межах розслідування у кримінальному провадженні.

Наразі вирішується питання про звернення до Вищої ради правосуддя щодо надання згоди про тримання під вартою підозрюваного судді.

За даними Резонансу, йдеться про голову Володимирецького райсуду Рівненської області.

Інформація наших джерел фактично підтверджує відомості адвоката Олександра Печончика.

"Сьогодні чи завтра судді Володимирецького районного суду Леоніду Закревському НАБУ має вручити підозру по "хабарництву" та клопотати перед антикорупційним судом про обрання йому запобіжного заходу... Після попереднього обшуку у Володимирецькому районному суді суддя Л. Закревський терміново зняв із себе повноваження голови даного суду, думаю щоб надалі лукаво заявляти про відсутність з його сторони тиску на працівників суду, хоча і надалі керує", - напередодні повідомив у соцмережі адвокат Олександр Печончик.

Також правник інформував про слідчі дії у Володимирецькому районному суді 12 лютого. За його даними, обшуки проводили стосовно діяльності голови суду Леоніда Закревського та судді Віталія Поровського.