» Горбатюк розповів кого покарали за злочини проти активістів Майдану

28 березень 2023, Вівторок, 07:37

Горбатюк розповів кого покарали за злочини проти активістів Майдану

2 Грудня 2016г.
0
snimok-yekrana-2016-12-01-v-21-40-39

За злочини проти активістів Майдану у 2013-14 роках повідомлено про підозру 340 особам, стосовно 140 осіб обвинувальні акти направлені до суду, стосовно 35 судом ухвалені обвинувальні вироки. Про це повідомив керівник департаменту спецрозслідувань Генеральної прокуратури Сергій Горбатюк у ефірі Еспресо.TV.

За його словами, розслідування відбувається стосовно усіх, хто причетний до розгону Майдану. За кожним епізодом є встановлені причетні до подій, яким оголошено про підозру і ті, у кого вже обвинувальні акти направлені до суду. Горбатюк наводить результати слідства у хронологічному порядку вчинення злочинів.

30 листопада - студентський розгін - повідомлено про підозру 16 особам - від екс-президента, тодішнього очільника РНБО, його заступникам, міністру внутрішніх справ, його заступникам, керівнику київської міліції, його заступнику, голові КМДА, начальнику відділу громадської безпеки та 7 командирів "Беркуту".

Також стосовно голови КМДА і 4 командирів "Беркуту" обвинувальний акт 1,5 року вже у суді. Завершене слідство стосовно начальника відділу громадської безпеки, якому інкримінується надання наказу на застосування насильства. Інші особи оголошені в розшук.

1 грудня- направлено обвинувальні акти стосовно начальника київського "Беркуту", стосовно командира відділення.

10-11 грудня - повідомлено про підозру начальнику "Беркуту" Запорізької області і командиру роти. Двоє бійців оголошені в розшук.

Січень - залишається нерозкритими вбивства перших трьох майданівців. Через неточні експертизи, які були проведені ще колишньою владою. Також встановлено трьох бійців "Беркуту", які здійснювали побиття на колонаді.

18 лютого - повідомлено про підозру виконавцям - командирам Харківського, Львівського "Беркуту", а також 4 бійцям, яким інкримінується застосування помпових рушниць, заряджених мисливськими набоями.

18-19 лютого - За незаконно організовану терористичну операцію перебуває під вартогю начальник СБУ, а також 3 тітушок.

20 лютого - арештовані 4 беркутівців за вбивство 8 осіб і нанесення поранень 80 особам. Тоді було вбито 48 осіб. За це 5 беркутівців знаходяться на лаві підсудних, також оголошені в розшук керівники.

21 лютого - слідством встановлено видачу зброї правохоронцям і тітушкам.

"Стосовно 140 осіб обвинувальні акти направлені до суду, стосовно 35 судом ухвалені обвинувальні вироки", - зазначив Горбатюк.

Чому гальмувалась справа Майдану розповів і екс-перший заступник генпрокурора України Микола Голомша. За його словами, перші три місяці у 2014 році розслідування тривало активно. Але були прохання, щоб не смикали беркутівців, бо це вносить розлад у ряди МВС. Потім, за його словами, "почалась кадрова чехарда у ГПУ, змінювали генпрокурорів, команду слідчих тасували кожен раз, як приходив новий керманич. Були організаційні прорахунки під час зміни керівництва Генпрокуратури".

У свою чергу голова Комітету Верховної Ради України з питань національної безпеки і оборони Сергій Пашинський заявив, що організатори та головні виконавці злочинів на Майдані знаходяться на території Росії.

Нагадаємо, у авторському блозі для "Резонансу" екс-заступник Генепрокурора, адвокат Олейсій Баганець заявив, що МВС під керівництвом А. Авакова протягом перших 5-ти місяців чинило всілякі перешкоди слідчим ГПУ в розкритті злочинів на Майдані.