Горбатюк пояснив, що хоче Департамент спецрозслідувань ГПУ від мобільних операторів - Резонанс - о коррупции, взятках, судьях, власти

15 июль 2020, Среда, 10:12

взятка декларация ДТП в Харькове задержание в Иванковичах Мошенничество туроператоров НАБУ Нацполиция происшествия прокуратура СБУ Укрзализныця

Горбатюк пояснив, що хоче Департамент спецрозслідувань ГПУ від мобільних операторів

28 сентября 2017г.

Керівник Департаменту спеціальних розслідувань Генпрокуратури Сергій Горбатюк заперечує, що його підрозділ отримав можливість прослуховувати всіх абонентів Київстару. Про це він заявив у коментарі Резонансу.

Раніше про це повідомив адвокат Олег Бабич на своїй сторінці у Facebook.

Юрист виклав копію рішення Апеліційного суду міста Києва, яким скасовано відповідну ухвалу Печерського райсуду столиці.

Керівник Департаменту спецрозслідувань ГПУ пояснив суть справи. Так, оператори мобільного зв‘язку зберігають інформацію про з'єднання абонентів тільки три роки, а потім її знищують. Із часу від трагічних подій на Майдані сплинуло понад три роки, тому слідство через суд зобов‘язало мобільних операторів зберігати дані за період з 29 листопада 2013 року - до 16 березня 2014. У січні цього року Печерський районний суд м. Києва заборонив операторам мобільного зв‘язку "розпоряджатися носіями інформації із абонентськими даними на серверах телеком" операторів Лайфселл, МТС (Водафон), Тримоб, Укртелеком, Київстар та інших.

"Уся ця інформація і надалі зберігатиметься у них, а слідство, за потреби, та за рішенням суду запитуватиме у мобільних операторів відомості про з'єднання їхніх абонентів", - підкреслив С. Горбатюк.

Як нагадує Резонанс, 8 вересня 2017 року Печерський райсуд дозволив ГПУ дослідити мобільні з‘єднання екс-керівника адміністрації президента-втікача Віктора Януковича - Сергія Льовочкіна. Слідчий в особливо важливих справах Департаменту спецірозслідувань пояснив це потребою "підтвердження/спростування факту причетності колишнього голови Адміністрації президента України до підготовки, організації та реалізації злочинного наміру, спрямованого на розгін учасників мирної акції протесту в центральній частині міста Києва на Майдані Незалежності в ніч з 29 листопада 2013 року на 30 листопада 2013 року й інших фактів незаконної протидії акціям протесту, що відбувалися в країні в період з 21 листопада 2013 року по 22 лютого 2014 року". Суд дозволив звинуваченню тимчасовий доступ до документів (з можливістю вилучення їх копій), які є у володінні оператора "Київстар", а саме: інформацію про дзвінки, смс-повідомлення в період з 01.11.2013 до 28.08.2017.