21 вересень 2023, Четвер, 04:55

“Готував держпереворот в Україні”: СБУ повідомила про підозру громадянину рф

11 Листопада 2022г.


КИЇВ. 11 листопада. Резонанс. Служба безпеки України поінформувала, що повідомила про підозру громадянину російської федерації, який "готував державний переворот в Україні", пише Резонанс.

Цитата

“Слідчі СБУ підозрюють громадянина рф у скоєнні злочину, передбаченого ч. 1 ст. 109 КК України, тобто у змові з метою насильницької зміни чи повалення конституційного ладу та захоплення державної влади”, – йдеться в повідомленні.

Деталі

Як встановили слідчі, росіянин є засновником громадських структур на території країни-агресора, які підтримують ідею відновлення срср у складі трьох «слов’янських» держав: України, рф та білорусі.

Після Революції Гідності та початку російської агресії, вказали у СБУ, працював на підтримку дій російського уряду, спрямованих на недопущення європейського вектору розвитку України. "З цією метою вступив у змову з одним з українських громадсько-політичних діячів, пов’язаних з «Українським вибором» віктора медведчука, якому пообіцяв надавати підтримку у захопленні державної влади в Україні", - повідомили у Службі безпеки.

Як зазначають у спецслужбі, "домовленість між українськими та російськими учасниками передбачала використання створених на території рф та України громадських організацій та фондів для налагодження схеми надходження в Україну з російської федерації грошових коштів".

"Перед початком повномасштабного вторгнення рф один з фігурантів перейшов до безпосереднього вербування учасників силового крила перевороту", - повідомили у СБУ.

Доповнення

Служба безпеки затримала іноземного блогера, який працював на російський пропагандистський телеканал russia today і поширював в Європейському Союзі фейки про війну росії проти України.