21 вересень 2023, Четвер, 15:11

ГП РФ готова організувати допит Януковича в Росії, – адвокат

10 Березня 2017г.
ЯнукОвощ

Захист Віктора Януковича вкрай здивований відмовою прокурора ГПУ Руслана Кравченка від допиту біглого екс-президента Віктора Януковича в Російської Федерації. Про це повідомили Резонансу у юркомпанії "Aver Lex", яка є представником інтересів В.Януковича.

У "Aver Lex" нагадали, що у грудні 2016 р. Генеральна прокуратура України сама ініціювала перед російською стороною проведення даної слідчої дії в порядку міжнародного співробітництва.

"Більше того, 13 липня 2016 року Печерський районний суд м. Києва виніс рішення, яким, на наше прохання, зобов’язав працівників Генеральної прокуратури здійснити допит Віктора Януковича за місцем його перебування", - підкреслив адвокат Віталій Сердюк.

Якщо ж ГПУ і надалі ухилитиметься від співробітництва з ГП РФ в рамках міжнародного права, в рамках Конвенції, це буде підставою для застосування механізму притягнення посадових осіб ГПУ до кримінальної відповідальності за невиконання судового рішення, - наголосив він. За словами адвоката, у своєму листі Генеральна прокуратура РФ офіційно підтвердила адресу проживання В.Януковича.

"Ми надали цю адресу працівникам ГПУ ще 27 серпня 2015 року, однак весь цей час ГПУ ігнорувала цю інформацію. Сподіваємось, офіційне підтвердження з боку ГП РФ врешті поставить крапку у питанні місцезнаходження Віктора Януковича та ГПУ перестане уникати нашого клієнта. Більше того, оскільки місцезнаходження клієнта вкотре підтверджено, необхідність подальшого його розшуку відпала і ми будемо ініціювати його припинення", - зазначив В.Сердюк.

Окремо адвокат наголосив, що без належного виконання міжнародних процедур працівниками ГПУ суд не матиме права розпочати заочне судочинство, оскільки це буде грубим порушенням права клієнта на захист та в подальшому стане серйозною підставою для скасування будь-яких рішень суду в ЄСПЛ та притягнення суддів до кримінальної відповідальності за винесення завідомо неправосудного рішення.