Департамент із розслідування особливо важливих справ у сфері економіки Генрокуратури здійснює слідство у кримінальному провадженні № 12015100010000279 (від 12.01.2015) за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 5 ст. 27 ч. 5 ст. 191 (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем), ч. 5 ст. 27 ч. 2 ст. 364 (зловживання владою або службовим становищем) КК України. У ході досудового розслідування досліджуються обставини отримання АТ «Банк «Фінанси та Кредит» за останні декілька років від Національного банку України (далі НБУ) рефінансування у сумі близько 5 млрд. грн. по кредитним договорам, майновими поручителями за якими виступали ПрАТ «Київський суднобудівний-судноремонтний завод», ПрАТ «Київмедпрепарат», ПрАТ «Білоцерківська теплоелектроцентраль».
Як стало відомо із судової ухвали від 4 жовтня, слідчі ГПУ вважають, що 5 млрд грн рефінансування, отриманих АТ «Банк «Фінанси та Кредит» для стабілізації діяльності і підвищення ліквідності, «можливо безпідставно було перераховано» до фірм, «які прямо або опосередковано пов'язані з зазначеним банком». А саме: ПАТ «Білоцерківська теплоелектросталь»; ТОВ «Восток Руда»; ПАТ «АвтоКраз»; ПАТ «Ужгородський турбогаз»; ПАТ «Кременчукмясо; АТ «Галичфарм»; ПрАТ «Київмедпрепарат»; ПАТ «Росава»; ПАТ «Готель «Салют»; ПАТ «СВЗ»; ПАТ «Гемопласт»; ПАТ «Мукачівський завод» Точприлад»; ТОВ «ТРИЕЛ»; ПрАТ «F & C REALTY»; ПрАТ «Ініціатор+»; ПрАТ «Укренергозбут»; ТОВ НВП «Атол»; ТОВ «Нафтохiмiмпекс»; ТОВ «Інтерпрокат»; ТОВ «ПРОМІНЕК»; ТОВ «Кременчуцький шкір завод»; ТОВ «Хімреактив»; ТОВ «Валса»; ТОВ «ВОРСКЛА Сталь»; ТОВ «ККК»; ТОВ «ТД «РОСАВА»; ТОВ « Торговий дім «Ренд Р коммодітіз»; ПАТ «БЕРДИЧІВСЬКИЙ МАШИНОБУДІВНИЙ ЗАВОД «ПРОГРЕС»; ТОВ «ГАЗОТУРБІННІ ТЕХНОЛОГІЇ»; ТОВ «ГАРМОНІКА»; ТОВ «ГОБАРТ»; ПАТ «КИЇВСОЮЗШЛЯХПРОЕКТ»; ПАТ «ЗОВНІШНЬОТОРГОВЕЛЬНА ФІРМА «КРАЗ»; ТОВ «ПЕРТ»; ТОВ «ПРОГРЕСГРУП»; ТОВ ФК «ФК Факторинг»; ТОВ «Хімічні Технології».
За даними слідства, «у подальшому, вказані суб'єкти господарювання шляхом проведення низки фінансових оборудок та удаваних правочинів можливо перерахували ці кошти на рахунки підприємств з ознаками фіктивності та вивели вказані кошти з декларуємого обігу. В тому числі службові особи АТ «Банк «Фінанси та Кредит» частину коштів перерахували на коррахунки банків нерезидентів, а саме: Meinl Bank AG (Австрія) та Bank Friсk & Co (Ліхтенштейн)».
Відтак у прокуратури виникла необхідність в отриманні тимчасового доступу до документів Державної служби фінансового моніторингу України.
Заслухавши пояснення прокурора, дослідивши матеріали, якими обґрунтовується подане клопотання, слідчий суддя Печерського районного суду Києва задовольнив клопотання Генпрокуратури. Відтак ГПУ отримала доступ до «всіх наявних узагальнених матеріалів Державної служби фінансового моніторингу України з додатками, щодо перевірки діяльності АТ «Банк «Фінанси та Кредит» та перевірки взаємовідносин між АТ «Банк «Фінанси та Кредит» та Meinl Bank AG (Австрія) і Bank Friсk & Co (Ліхтенштейн)".
Нагадаємо, торік 17 грудня Національний банк України за пропозицією Фонду гарантування вкладів фізичних осіб відкликав банківську ліцензію та ліквідадував ПАТ "Банк "Фінанси та Кредит». За даними НБУ, станом на 13.08.2015 народницй депутат України Костянтин Жеваго контролював 97,6693% акцій банку «Фінанси та кредит».
Раніше ЗМІ повідомляли, що Департамент спеціальних розслідувань, який очолоює Сергій Горбатюк, також розпочав слідство у кримінальному провадженні №42016000000001118 від 26 квітня 2016 року за фактом розтрати службовими особами банку «Фінанси та кредит» в період часу 2012-2015 рр. банківських коштів на суму більше 113 млн дол.
Як стало відомо «Резонансу», наразі це кримінальне провадження передано до економічного Департаменту ГПУ, який очолює Володимир Гуцуляк, для об‘єднання розслідування.