» Голомша заступився за Ющенка

18 серпень 2022, Четвер, 16:48

Голомша заступився за Ющенка

6 Червня 2019г.
46091097_2317781721832005_5665904699216232448_n-640x480

Генеральна прокуратура України висунула екс-президенту Віктору Ющенку підозру в розтраті майна. Про це повідомив депутат Верховної Ради Сергій Лещенко, передає Резонанс.

За його словами, колишній глава держави підозрюється за ч. 5 ст. 191 Кримінального кодексу - привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем, вчинені в особливо великих розмірах або організованою групою.

"Підозру висунула Генпрокуратура в рамках справи про резиденцію "Межигір'я", яка була виведена з державної власності у 2007 р.", - уточнив С.Лещенко.

За його інформацією, В.Ющенко дійсно в змові з лідером Партії регіонів В.Януковичем перевів "Межигір'я" з Держуправління справами в сферу відповідальності Кабінету міністрів, який передав резиденцію до статуту держпідприємства "Надра України", яке, у свою чергу, вивело "Межигір'я" з держвласності на користь фіктивної донецької фірми.

"Після цього Янукович почав будувати в "Межигір'ї" персональний рай", - підкреслив депутат. За його словами, підозра направлено В.Ющенку поштою.

"Я був свідком у цій справі і можу відповідально стверджувати, що Ющенко свідомо діяв у змові з Януковичем", - зазначив С.Лещенко.

Щодо підозри Ющенку висловився і перший заступник Генерального прокурора України (2014 рік) Микола Голомша. "Можна по-різному відноситись до людей із політичних вподобань, але правники, слідчі мають слідувати букві і духу закону. Питання - якщо Президент країни передає об‘єкт із ДУСі до КабМіну, то це злочин? Напевно потрібно уловити для себе безпосередній причинний зв‘язок між діями і наслідком. Якщо прем‘єр-міністр ініціює злочинний перехід об‘єкту із дежавної в приватну власність, то мабудь не потрібно тут приписувати всіх праведних", - написав відомий правник та політик у соцмережі Facebook.