23 березень 2024, Субота, 12:47

ГПУ і далі розслідує справу Ситника

20 Серпня 2018г.
Фото: Україна Молода
Фото: Україна Молода

Слідчі Генеральної прокуратури проводять досудове розслідування за фактом можливого розголошення директором НАБУ Артемом Ситником даних слідства, що порочать честь і гідність цивільної дружини колишнього прокурора АТО Костянтина Кулика Ірини Німець. Про це йдеться в рішенні Печерського районного суду міста Києва, повідомляє Резонанс із посиланням на Слово і Діло.

Також слідчий Генпрокуратури вказував, що в межах цієї справи вивчається проведення детективами НАБУ та прокурорами САП слідчих (розшукових) і негласних слідчих (розшукових) дій щодо Німець, що призвело до порушення недоторканності приватного життя, таємниці її листування й телефонних розмов.

У межах цього провадження ГПУ просила надати доступ до документів САП, а саме до протоколу за результатами проведення НСРД щодо двох мобільних номерів цивільної дружини Кулика; клопотання правоохоронців про дозвіл на проведення цієї НСРД; постанови слідчого судді Апеляційного суду міста Києва та повідомлення Німець про проведення щодо неї цієї НСРД відповідно до вимог ст. 253 КПК України, що розсекречені в установленому законом порядку й містяться в матеріалах кримінального провадження за фактом можливого незаконного збагачення екс-прокурора АТО.

Суддя клопотання задовольнила.

Як повідомляв Резонанс, Генеральна прокуратура України зареєструвала кримінальне провадження стосовно директора Національного антикорупційного бюро України Артема Ситника. Справу було відкрито 16 листопада 2017 року за зверненням депутата Верховної Ради від Народного фронту Олени Масорін. А також заяви Ірини Німець, колишньої цивільної дружини прокурора ГПУ Костянтина Кулика.

За даними ЗМІ, мова йде про факти можливого розголошення А.Ситником відомостей, що становлять держтаємницю, проведення посадовими особами НАБУ і САП слідчих (розшукових) та негласних слідчих дій проти І.Німец, що призвело до порушення недоторканності приватного життя, таємниці її листування і телефонних розмов, а також розголошенню даних досудового розслідування, що ганьблять честь і гідність останньої.

Провадження відкрито за ч. 2 ст. 163 (порушення таємниці листування і телефонних розмов), ч. 1 ст. 182 (порушення недоторканності приватного життя), ч. 1 ст. 328 (розголошення держтаємниці), ч. 2 ст. 387 КК (розголошення даних оперативно-розшукової діяльності, попереднього розслідування).

Раніше в інтерв‘ю Резонансу прокурор Констянтин Кулик називав дії НАБУ і САП у його справі протиправними. На думку Кулика, антикорупційні органи "допустили помилку, оприлюднивши факт мого прослуховування протягом півроку".

"Чому вони не скажуть, що Ірину Німець три або чотири рази допитували в НАБУ і вона чітко пояснила походження майна, грошей? Не покажуть її свідчення? Особисто я з моральних аспектів не буду озвучувати нюанси її життя. Вона самостійна жінка, захоче - розкаже", - акцентував Кулик. І додав: Про це невигідно говорити ні детективам, ні антикорупційним прокурорам, бо справа розвалюється. Тому публічно брешуть, намагаючись створити з мене корупціонера. А в суді виявляється, що в них не вистачає доказів.

Як нагадує Резонанс, детективи НАБУ 7 жовтня 2016 року повідомили про завершення досудового розслідування у кримінальному провадженні за фактом незаконного збагачення Костянтина Кулика, військового прокурора сил АТО. Йому інкримінують кримінальне правопорушення, передбачене ч.2 ст. 368-2 Кримінального Кодексу України. Розслідування фактів імовірного незаконного збагачення військового прокурора сил АТО Кулика вони розпочало ще 25 грудня 2015 року.

Констянтин Кулик є одним із основних процесуальних керівників у розслідуванні щодо одіозного «младоолігарха» Сергія Курченка. Саме активізацією слідства він пояснює появу кримінального провадження проти нього. В інтерв’ю Резонансу прокурор публічно звинуватив керівників НАБУ та САП у виконанні “замовлення” щодо розвалу справи  злочинної організації Януковича-Курченка.

 

 

КОСТЯНТИН КУЛИК: МОЖЕ І В УКРАЇНІ СТВОРИТИ "АНТИКОРУПЦІЙНІ" СІЗО ТА В’ЯЗНИЦІ?