» ГПУ підозрює двох колишніх працівників ВГСУ у створенні злочинної організації

25 червень 2022, Субота, 23:55

ГПУ підозрює двох колишніх працівників ВГСУ у створенні злочинної організації

28 Грудня 2018г.
Фото: ГПУ
Фото: ГПУ

Генпрокуратурою повідомлено про підозру двом колишнім працівникам Вищого господарського суду України. Про це повідомив речник ГПУ Андрій Лисенко на своїй сторінці ц мережі Facebook.

Слідчими управління спеціальних розслідувань ГПУ за процесуального керівництва прокурорів відділу Департаменту процесуального керівництва у кримінальних провадженнях, підслідних Державному бюро розслідувань, Генеральної прокуратури України здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні за фактами створення колишнім керівництвом Вищого господарського суду України злочинної організації з метою вчинення майнових і корупційних злочинів, а також злочинів проти правосуддя.

У цьому провадженні на підставі зібраних достатніх доказів 26.12.2018 здійснено повідомлення про підозру двом колишнім працівникам Вищого господарського суду України, у тому, що вони у період 2012 – 2014 років, обіймаючи посади в апараті Вищого господарського суду України, діючи за попередньою змовою з Головою зазначеного суду та іншими членами злочинної організації, систематично здійснювали незаконне втручання в роботу програми автоматизованого документообігу суду, в результаті чого визначені Головою суду господарські справи потрапляли до розгляду на конкретного суддю, і тим самим унеможливлювали участь інших суддів у розподілі справ та їх наступному розгляді, чим також відбувалося втручання в діяльність цих суддів.

Зазначені дії перешкоджали належному виконанню суддями своїх службових обов’язків зі здійснення правосуддя, а також позбавили суб’єктів господарювання (сторін) права на справедливий розгляд справи незалежним і неупередженим судом.

Указаним особам інкримінується вчинення злочинів, передбачених ч. 1 ст. 255 (участь в діяльності злочинної організації та участь у злочинах, вчинюваних такою організацією) та ч. 2 ст. 376-1 (незаконне втручання в роботу автоматизованої системи документообігу суду) КК України.

Досудове розслідування триває, вживаються заходи, спрямовані на притягнення до кримінальної відповідальності інших співучасників вказаних злочинів.