» ГПУ розслідує дерібан Укрзалізніці високопосадовцями

02 лютий 2023, Четвер, 13:37

ГПУ розслідує дерібан Укрзалізніці високопосадовцями

18 Вересня 2017г.
УЗ-офис

Генеральна прокуратура України здійснює досудове розслідування в кримінальному провадженні №42017000000002034 (від 24.06.2017) стосовно ситуації з держкомпаніею ПАО "Укрзалізніця".

Це випливає відповідно із ухвали Печерського районного суду Київа від 28 серпня.

Справа порушена за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ст. 219 Кримінального кодекс, ("Доведення до банкрутства"), ст. 28 ("Вчинення злочину групою осіб, групою осіб за попередньою змовою, організованою групою або злочинною організацією№).

Згідно з матеріалами ГПУ, в ході досудового розслідування встановлюються обставини вчинення організованою групою за участі керівників міністерства інфраструктури України і службових осіб ПАТ "Українська залізниця" дій, які призвели до стійкої фінансової неспроможності суб`єктів господарської діяльності, що завдало великої матеріальної шкоди державі та кредитору.

Також розслідується зловживання службовим становищем службовими особами Мінінфраструктури і ПАТ "Українська залізниця" при призначенні на керівні посади у зазначених підприємствах, осіб з числа членів організованої групи, чим заподіяно тяжкі наслідки у вигляді зниження ринкової вартості активів та корпоративних прав".

Встановлено, що службові особи міністерства інфраструктури України використовуючи службове становище та пов`язані з ним можливості, вступивши у злочинну змову зі службовими особами Департаменту державної політики в галузі залізничного транспорту та іншими особами вчиняють дії, спрямовані на привласнення майна державного підприємства ПАТ "Укрзалізниця", йдеться у документі.

Так, відповідні службові особи міністерства інфраструктури України входячи до наглядової ради ПАТ "Укрзалізниця", та будучи обізнаними з планом реформування товариства та переліком підприємств, що підлягають приватизації, за сприяння службових осіб ПАТ "Укрзалізниця" вживають заходів, спрямованих на доведення до банкрутства державних підприємств, з метою зниження ринкової вартості активів та їх подальшого викупу за заниженою ціною, стверджують у ГПУ.

Механізм привласнення майна ПАТ "Укрзалізниця" полягає у тому, що службові особи міністерства інфраструктури України та інші співучасники злочину, використовуючи службове становище лобіюють призначення на керівні посади підприємств, що підлягають приватизації, своїх довірених осіб. В подальшому, зазначені особи за вказівкою службових осіб міністерства інфраструктури України вчиняють дії спрямовані на штучне нарощування боргових зобов`язань державних підприємств.

Крім цього, службові особи міністерства інфраструктури України з метою привласнення майна ПАТ "Укрзалізниця" пропонують керівникам державних підприємств послуги з надання "експрес-кредитування" нібито на пільгових умовах, для погашення кредиторської заборгованості перед підприємствами що надають послуги або постачальниками обладнання та комплектуючих.

Зазначені кредити будуть надаватись комерційними структурами, підконтрольним деяким службовим особам Міністерства інфраструктури України, що в подальшому дасть можливість призначати власних арбітражних керуючих та керувати процедурою ліквідації підприємства, підкреслюють у ГПУ.