18 квітень 2024, Четвер, 07:06

Чумак відкрив справу щодо імовірних зловживань під час будівництва корветів для ВМСУ

8 Жовтня 2019г.
Фото: Право на владу
Фото: Право на владу

Генеральна прокуратура розпочала кримінальне провадження щодо можливих зловживань під час будівництва "корветів" для потреб ВМС України. Про це повідомляє Резонанс 8 жовтня 2019 року із посиланням на ГПУ.

За підсумками аудиту використання бюджетних коштів Міністерством оборони за державним оборонним замовленням 7 жовтня Головний військовий прокурор Виктор Чумак розпочав кримінальне провадження за фактами можливого зловживання службовими особами оборонного відомства, що призвело до втрати 84,5 млн грн бюджетних коштів, під час виконання Державної програми створення та закупівлі корабля класу «корвет».

Попередньо факти зловживання оцінено як такі, які містять ознаки правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 364 КК України (зловживання владою або службовим становищем, що спричинило тяжкі наслідки).

Повідомляється, що проведення досудового розслідування доручено Національному антикорупційному бюро України.

- Генеральна прокуратура України провадить послідовний аудит пріоритетних відкритих та закритих кримінальних проваджень, які мають особливе значення з огляду на суспільний інтерес. За результатами цих перевірок приймаються процесуальні рішення, в тому числі щодо об’єднання розпорошених кримінальних проваджень, скасування закриття кримінальних проваджень і при потребі вони направляються слідчим органам за підслідністю, - акцентували у ГПУ.

ТЕСТ НА ОЧИЩЕННЯ. ЧИ КОЛЕКТИВНЕ ДЕЖАВЮ?!

Як писали ЗМІ, 2017 року Кабінет міністрів відновив фінансування програми будівництва військових кораблів класу "корвет". Відповідну постанову уряд прийняв 22 листопада.

Згідно з документом, програма передбачає будівництво 4 кораблів проекту 58250 типу Володимир Великий. Вартість будівництва суден складе майже 32 млрд гривень. У майбутньому році на перший корвет витратять понад 1,4 млрд гривень, а передати ВМС його повинні в 2022 році.

Другий корабель серії закладуть в 2018 році і передадуть українським ВМС в 2024-му. Третій і четвертий корвети будуть готові в 2026 і 2028 роках.

Загальна вартість добудови головного корабля Володимир Великий оцінюється в більш ніж 3,6 млрд гривень. Частина робіт щодо нього була виконана в 2011-2014 роках. Зараз готовність корвета оцінюється в 17%, причому корпус готовий на 80%.

Три наступних корвети коштуватимуть бюджету в 20,6 млрд гривень. Також програма передбачає закупівлю корабельного боєзапасу, в тому числі протикорабельних ракет. На це витратять 3,5 млрд гривень.

Кораблі проекту 58250, хоч і називаються корветами, за характеристиками ближчі до фрегатів. Запланована водотоннажність - 2650 тонн, довжина - 112 метрів, ширина - 13,5 м, осадка - 5,6 м. Екіпаж складе 110 осіб, автономність плавання - 30 діб.

АНДРІЙ ЗАГОРОДНЮК: МІНІСТЕРСТВО ОБОРОНИ – ЦЕ НЕ БІЗНЕС-СТРУКТУРА