» ГПУ змінила прокурорів у справі розстрілів на Майдані (оновлено)

28 червень 2022, Вівторок, 20:43

ГПУ змінила прокурорів у справі розстрілів на Майдані (оновлено)

27 Грудня 2019г.
0
Снимок экрана 2019-12-27 в 18.24.02

Київський апеляційний суд 27 грудня 2019 року має розглянути скаргу екс-беркутівців (Аброськін, Зінченко, Янішевський, Тамтура, Марінченко) на запобіжний захід. Про це із зали суду інформує журналіст Insider, - передає Резонанс.

Втім, безпосередньо до розгляду скарг ще не перейшли. Прокурори та представники потерпілих клопотали про відкладення слухання.

У ході судового розгляду колегія суддів оголосила постанову про зміну групи прокурорів, підписану Генпрокурором України. Так, згідно постанови, у справу призначили нових прокурорів. А саме: Шевеленко, Чорноус, Мазепін та Суботін.

ЧИ «ЗІЛЬЄ» Р. РЯБОШАПКА СПРАВИ ПО МАЙДАНУ?

"Поява документа потребує відкладення судового засідання. Нам не надходило жодної інформації про зміну групи прокурорів", - заявив прокурор Олексій Донський.

Станом на 17:38 вони уже прибули у залу судових засідань.

Окрім того, за словами адвоката Горошинського, до суду була подана заява від Маринченка, в якій він просить розглядати апеляційну скаргу без його участі. Натомість прокурор Олексій Донський поставив під сумнів справжність підпису Маринченка на заяві. Він акцентував, що без участі обвинуваченого розглядати скаргу не можна. Зрештою суд не заперечував проти слухання за відсутності Маринченка.

Сторона потерпілих просила суд дозволити потерпілим з інших міст брати участь в засіданні шляхом відеоконференцзв'язку.

Оновлено: "Прокурори які до того приймали участь, фактично втратили повноваження. Ми впевнені що те , що тут зараз відбувається, це виключно для обміну", - сказала Євгенія Закревська.

За її словами, підставою зміни у постанові вказано таке: "з метою швидкого повного та неупередженого розгляду справи".

Зрештою суд допустив до розгляду нових прокурорів.

- Рішення суддів по двом групам прокурорів - лишаються і ті, і ті. Так як постанова Рябошапки містить лише одне провадження, а їх насправді - два. Трохи ло..нулись в ГПУ, - поінформував у Facebook Сергій Мазур. - Самостійні - наполягають на незаконності і просять перенести засідання. Залежні (не орієнтуються в справі взагалі) - погоджуються в усьому з судом. Прокурор Донський каже: «Я б заявив відвід новим прокурорам, бо не знаю хто це взагалі, але, на жаль, КПК це не передбачено». Замість нього це роблять адвокати потерпілих.

"Тут батл. Цирк. Але тут несмішно. Скоро можуть вийти на волю убивці Небесної сотні", - акцентував лідер організації С14.