13 квітень 2024, Субота, 15:41

Громадська екологічна ініціатива вимагає введення мораторію на промисловий вилов риби на Київщині

20 Квітня 2018г.
Riba2

Громадська організація “Громадська екологічна ініціатива” звернулась до депутатів Київської обласної ради, Міністерства аграрної політики та продовольства України та Держрибагенства з вимогою встановити мораторій на промисловий вилов риби на території Київської області. Про це пові домляє Резонанс із посиланням на ІА Зрада.

Нагадаємо, що 4 травня 2016 року на 12-му засіданні постійної комісії Київської обласної ради з питань екології, природокористування, водних ресурсів, ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС та інших надзвичайних ситуацій відбулося продовження розгляду резонансного питання – встановлення мораторію на промисловий вилов риби у Київському та Канівському водосховищах.

Об’єднання громади рибалок України, які також були присутні на цьому засіданні, наголошували на тому, що внаслідок безконтрольного вилову риби біоресурси Канівського та Київського водосховищ практично виснажені. Промисловий вилов риби відбувається навіть у місцях природного нересту риб, а тому рибалки-промисловці стали де-факто браконь’єрами “у законі”. Надходження до бюджетів є мінімальними від цього виду діяльності. Адже, більшість промисловців, які мають квоти на вилов біоресурсів, перебувають на пільговому оподаткуванні.

У 2016 році члени комісії одностайно підтримали необхідність впровадження мораторію на промисловий вилов риби та визначили термін мораторію у два роки.

Як зазначив в свою чергу в той час Голова Держрибагентсва Ярема Ковалів, що інформація щодо ведення мораторію на промисловий вилов риби у Київській області на Київському та Канівському водосховищах не відповідає дійсності. Рішення Комісії Київської обласної ради з питань екології від 26.05.2016 щодо його запровадження носить виключно рекомендаційний характер.

Відповідно до статті 11 Закону України «Про рибне господарство, промислове рибальство та охорону водних біоресурсів» у компетенцію місцевих державних адміністрацій входить включно «розроблення, затвердження і реалізація місцевих програм охорони, використання та відтворення водних біоресурсів». В той же час введення мораторію є обмеженням господарської діяльності, регулювання якого відповідно до закону здійснюють КМУ, центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері рибного господарства та рибної промисловості – Мінагрополітики, а також центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері рибного господарства – Держрибагентство.

Тобто, 2 роки тому мораторій був введений не зовсім правильно і тому, результатів від його введення суттєвих не було. Саме тому, зараз Громадська організація “Громадська екологічна ініціатива” звертається до всіх уповноважених органів для вирішення питання щодо введення повноцінного мораторію.