29 березень 2024, П'ятниця, 14:07

Офіс Генпрокурора розпочав розслідування грубих порушень РФ прав людини у місцях несвободи

16 Березня 2021г.
126866096 3398498923578571 416017298806115919 N

За результатами моніторингу ЗМІ прокурорами Департаменту нагляду у кримінальних провадженнях щодо злочинів, вчинених в умовах збройного конфлікту, Офісу Генпрокурора розпочато кримінальне провадження за фактом порушення законів та звичаїв війни представниками органів влади на території країни-агресора (ч. 1 ст. 438 КК України).

Про це повідомили в Офісі Генпрокурора, пише Резонанс 16 березня.

"Правоохоронцями встановлено систематичні грубі порушення прав людини у місцях несвободи. Так, громадянин України, політв`язень у справі «Хізб ут-Тахрір» Теймур Абдуллаєв, незаконно засуджений до 16,5 років позбавлення волі, зазнав незаконного тривалого одиночного ув’язнення в колонії на території РФ, де був повністю позбавлений медичної допомоги та контактів з адвокатами і родичами", - йдеться у повідомленні.

З березня 2020 року він провів в одиночній камері щонайменше 5 місяців.

За попередніми даними, співробітники колонії погрожували йому, шантажували, схиляли до співпраці та надання викривальної інформації про інших ув’язнених осіб. Під час перебування в дисциплінарній камері до політв’язня застосовували психологічний тиск та катування, зокрема, забороняли сидіти або лягати на ліжко протягом дня.

"Це є порушенням ст. 37 Женевської конвенції про захист цивільного населення під час війни 1949 року, згідно якої особи, відбуваючи попереднє ув’язнення або покарання у місцях позбавлення волі, перебувають під захистом, і до них слід ставитися гуманно протягом періоду їхнього обмеження свободи", - зазначили в ОГП.

Проведення досудового розслідування у кримінальному провадженні доручено слідчим Головного слідчого управління Служби безпеки України.

За даними Резонансу, процесуальні керівники зорієнтували слідчих СБ України "на встановлення посадовців колонії, причетних до катувань політв‘язня, на пошук свідків та очевидців, а також подальший моніторинг ЗМІ на предмет додаткової інформації".

Нагадаємо, торік український омбудсмен Людмила Денісова звернулася до уповноваженої з прав людини в РФ з вимогою «негайно відреагувати і забезпечити відновлення прав» фігуранта сімферопольської «справи Хізб ут-Тахрір» Теймура Абдуллаєва.

За даними Крим.Реалії, у червні 2019 року Південний окружний військовий суд Ростова-на-Дону виніс вирок фігурантам сімферопольської «справи Хізб ут-Тахрір». Пізніше Верховний суд Росії змінив вирок кримчанам. Теймур Абдуллаєв після перегляду вироку отримав 16 років і 6 місяців колонії, при цьому для нього передбачений адміністративний нагляд строком на 1 рік і 4 місяці. Захисники заарештованих і засуджених у «справі Хізб ут-Тахрір» кримчан вважають їх переслідування мотивованим за релігійною ознакою. Адвокати зазначають, що переслідувані у цій справі російськими правоохоронними органами – переважно кримські татари, а також українці, росіяни, таджики, азербайджанці та кримчани іншого етнічного походження, які сповідують іслам.

ПРОКУРАТУРА АРК КВАЛІФІКУЄ ДІЇ ПОСОБНИКІВ РФ ЩОДО ПЕРЕСЛІДУВАННЯ УЧАСНИКІВ РУХУ «ЄВРОМАЙДАН КРИМ» ЯК ВОЄННИЙ ЗЛОЧИН

Читайте Резонанс у Facebook та підписуйтесь на наш канал у Telegram