22 вересень 2023, П'ятниця, 20:10

Є відчуття, що стан облоги поступово змінюється на час можливостей, – Ситник

31 Жовтня 2019г.
Снимок экрана 2019-10-31 в 14.10.05

Сподіваюся, що основні випробування для НАБУ позаду, і надалі не виникатиме перешкод на шляху розслідувань фактів корупції, - заявив директор Національного антикорупційного бюро України Артем Ситник під час пресбрифінгу на тему «Нова хвиля реформ. Що чекає на антикорупційну екосистему?».

Про це пише Резонанс 31 жовтня 2019 року.

АНТИКОРУПЦІЙНИЙ ПАТ АБО ЯК ДЕТЕКТИВИ З ПРОКУРОРАМИ У ШПИГУНІВ ГРАЮТЬ

Керівник антикорупційного Нацбюро відмітив: "Після того як була зустріч з Президентом у травні, у мене і Холодницького, в середньому, кожні три дні оголошуємо комусь підозри. І це досить високопоставлені суб’єкти: і міністри, і заступники міністрів, члени парламенту, керівники відомств, судді і багато інших. Зараз дійсно момент істини".

За словами Ситники, раніше НАБУ намагались знищити, або перетворити його на підконтрольний орган, "який не буде заважати політичній еліті здійснювати те, що вони здійснювали".

Останні три роки він назвав "станом облоги". За його словами, жодної ініціативи, яка б покращувала результативність Бюро не було, "навпаки постійно ми щось втрачали. Тільки ми виграли справу у Коломойського по "Укрнафті" - відразу рішення Конституційного суду про позбавлення нас права подавати позови. Як тільки ми почали скеровувати справи щодо незаконного збагачення - відразу рішення Конституційного суду і визнання цієї статті неконституційною".

У КСУ ПОЯСНИЛИ, ЧОМУ ПІДЛЕГЛІ СИТНИКА НЕ МОЖУТЬ ДУБЛЮВАТИ САП

- Я не говорю вже про роботу інших правоохоронних органів, які фактично робили все, щоб зірвати нашу роботу. Це стосується, в першу чергу, Генеральної прокуратури, коли там був найкращий в історії Генпрокурор, як він себе називає. Це стосувалось СБУ, - заявив директор НАБУ.

Ситник також наголосив, що нині "є відчуття наявності політичної волі, насамперед, у законодавчих ініціативах, потрібніх Національному бюро, почали реалізовуватися, вибудувані робочі стосунки з Генеральною прокуратурою".

У ВАС РОЗВ‘ЯЗАНІ РУКИ, — ЗЕЛЕНСЬКИЙ У НАБУ (ОНОВЛЕНО)

Також очільник НАБУ констатував наявність співпраці зі Службою безпеки України.

- Хоча раніше ще півроку-рік тому працівник СБУ, який передав інформацію чи матеріали до НАБУ, відразу ж по ньому починалась службова перевірка, він або звільнявся, або отримував серйозні догани, - розповів Ситник.  - Тому співпраця була табу. Виключно війна. Виключно саботаж всіх дій детективів.

ПІСЛЯ ДЗВІНКА ЗЕЛЕНСЬКОГО ГОЛОВА ЛІСГОСПУ ПІШОВ ІЗ ХАБАРЕМ ДО НАБУ