Голова Офісу президента Андрій Єрмак провів телефонну розмову з радником президента Сполучених Штатів із питань національної безпеки Майклом Волцом 4 лютого. Як повідомляє пресслужба ОП, це була перша розмова після призначення Волца на нову посаду.
Про це розповідає Резонанс
Обговорення ситуації на фронті та мобілізації
Під час бесіди Єрмак детально розповів про ситуацію на полі бою та процес мобілізації в Україні. Він підкреслив, що для України надзвичайно важливим є продовження підтримки з боку міжнародних партнерів, зокрема Сполучених Штатів. «Сильні позиції України є ключовими на шляху до встановлення справедливого й тривалого миру, а також для безпеки Європи та всього світу», – зазначає пресслужба.
Необхідність особистих контактів
Крім того, Єрмак і Волц обговорили важливість організації особистих контактів між президентами України та США в найкоротші терміни. Вони також домовились підтримувати регулярний зв’язок для обміну інформацією про ситуацію на фронті, актуальні події та виклики, з якими стикається країна.
На даний момент Волц не коментував результати розмови. Водночас президент Володимир Зеленський повідомив, що його команда мала контакти зі спецпредставником Трампа з питань України та росії Кітом Келлогом. Деталі візиту та склад команди уточнюються.
За оцінками американського Інституту вивчення війни, Путін 20 січня повторив, що кремль готовий вести переговори зі Сполученими Штатами щодо війни росії проти України, проте залишився при своїх вимогах щодо повної капітуляції України.