Верховна представниця Євросоюзу із закордонних справ Кая Каллас повідомила про значну підтримку ініціативи військової допомоги Україні, вартість якої оцінюється у 40 мільярдів євро. Цю інформацію вона озвучила за підсумками зустрічі міністрів закордонних справ ЄС, передає кореспондентка Радіо Свобода.
Про це розповідає Резонанс
За словами Каллас, раніше представники дипломатичних кіл висловлювали різні оцінки допомоги, але тепер цифра закріпилася на позначці 40 мільярдів євро.
«Існує широка політична підтримка оборонної ініціативи на 40 мільярдів. Звичайно, зараз тривають обговорення деталей, але під час останньої зустрічі Європейської ради було погоджено, що ми маємо швидко просуватися з цією ініціативою, і ми вже виконали певну роботу в цьому напрямку. Тож, сподіваємося, що зможемо дійсно перейти до реалізації, оскільки всі за столом розуміли, що зараз ми повинні продемонструвати нашу рішучість і підтримати Україну, щоб вона могла захищатися», – зазначила дипломатка.
Каллас також звернула увагу на те, що міністри закордонних справ ЄС позитивно оцінили результати переговорів між Україною та США, які проходили у Джидді. За її словами, «зараз мʼяч на боці росії», і хоча росія наразі не виявляє готовності до миру, існує розуміння, що довіряти їй не можна.
«Вони скористаються цією можливістю, щоб висувати всілякі вимоги. І те, що ми вже бачимо – вони висувають вимоги, які є їхніми кінцевими цілями. Подивимося, як ситуація буде розвиватися далі», – підкреслила Кая Каллас.
17 березня у Брюсселі відбулася зустріч міністрів закордонних справ ЄС. Це засідання проходило на фоні активних переговорів щодо завершення війни, в яких брали участь представники США, України та росії. Адміністрація Дональда Трампа наполягає на швидкому закінченні конфлікту, вимагаючи поступок від усіх сторін – як від України, так і від росії.
За попередніми даними, новий пакет військової допомоги, який планується надати Україні, може становити від 20 до 40 мільярдів євро. Цей пакет також передбачає можливість спільного виробництва та співпраці з українською оборонною промисловістю.
Остаточна сума допомоги ще не узгоджена, оскільки «деякі держави-члени ще не мають сформованого уряду», як зазначив один з дипломатів у колах ЄС.
На позачерговому саміті лідерів ЄС 6 березня більшість країн-членів спільноти, окрім Угорщини, висловилися за необхідність розвитку пропозиції Кая Каллас, зокрема щодо інтеграції цих планів з ініціативами нарощування оборонного виробництва в ЄС.