Лідери країн Європейського Союзу залишаються відданими ідеї можливого продовження конфіскації заморожених російських активів, незважаючи на повідомлення деяких ЗМІ про можливі зміни в цій політиці. Це підтверджується підсумковою декларацією, ухваленою на останньому саміті.
Про це розповідає Резонанс
Зокрема, в документі щодо України зазначено, що
«російські активи повинні залишатися замороженими доти, доки росія не припинить свою агресивну війну проти України і не компенсує їй шкоду, завдану цією війною»
. Це формулювання стало відповіддю на обговорення можливого скасування чи послаблення західних санкцій під час мирних переговорів.
Перспективи санкцій та можливі ризики
Санкції, що стосуються заморожених російських активів, потребують згоди всіх 27 країн-членів ЄС для продовження кожні шість місяців. В Брюсселі виникають побоювання щодо можливості блокування продовження цих санкцій з боку Угорщини цього літа.
Раніше Financial Times повідомляло про розробку запасних планів, щоб уникнути розмороження російських активів у разі блокування з боку Угорщини. Серед можливих рішень розглядається використання указу часів Другої світової війни, що дозволяє королю Бельгії продовжувати блокувати заморожені активи.
Зустріч Зеленського з королем Бельгії
Президент України Володимир Зеленський провів зустріч з королем Бельгії під час свого візиту до Брюсселя, що відбувся 6 березня, коли відбувався позачерговий саміт, присвячений підтримці України.
«Обговорили участь Бельгії в підготовці перших кроків до закінчення війни»
, – повідомлялося в телеграм-каналі президента.
В Європі на сьогодні заморожено близько 300 мільярдів доларів суверенних російських активів, з яких найбільша частина, близько 190 мільярдів євро, зберігається в міжнародному депозитарії Euroclear у Бельгії.