Головна Економіка ЄС планує санкції проти «Північного потоку-2», щоб зупинити російський газ

ЄС планує санкції проти «Північного потоку-2», щоб зупинити російський газ

Європейський Союз готується ухвалити рішення про введення нових санкцій, які можуть охопити газопроводи «Північний потік-2», що з’єднують Німеччину та росію. Це питання розглядається в контексті актуальної політичної ситуації та безпекових викликів, пов’язаних з війною в Україні.

Про це розповідає Резонанс

Консультації з країнами-членами

За інформацією видання Bloomberg, Європейська комісія розпочне консультації з державами-членами щодо можливого введення заборони на газопроводи, які проходять по дну Балтійського моря. Очікується, що рішення ухвалять з урахуванням останніх подій у переговорах щодо припинення конфлікту в Україні.

Слід зазначити, що цей план отримав підтримку з боку Німеччини. Канцлер Німеччини Фрідріх Мерц підтвердив свою позицію на минулому тижні, зазначивши, що підтримує ініціативу Європейської комісії щодо запровадження заходів проти «Північного потоку-2». За словами джерел, головна мета полягає в тому, щоб санкції могли стримати внутрішні дебати в Німеччині щодо можливого відновлення роботи трубопроводу.

Важливість санкцій для Європи

Введення санкцій зміцнить позицію Європи, яка не бажає допустити істотного повернення російських енергетичних постачань. Заборона також може уберегти Німеччину від тиску з боку США чи росії, що підвищує стратегічне значення цього кроку.

Чутки про можливе відновлення проекту «Північного потоку-2» активізувалися цього року на фоні політичних ініціатив, зокрема спроб президента США Дональда Трампа виступити посередником у переговорах між росією та Україною. Однак після повномасштабного вторгнення росії в Україну Берлін призупинив сертифікацію цього газопроводу, який досі не почав транспортування російського газу до Німеччини.

Нагадаємо, що у вересні 2022 року частини «Північного потоку-1» і «Північного потоку-2» були знищені внаслідок вибухів, що призвело до їх непрацездатності. Цими вихідними Єврокомісія планує розпочати консультації щодо 18-го пакету санкцій, для реалізації якого потрібна одностайна підтримка всіх 27 країн-членів ЄС.

Читайте також