» ЄС та Сполучені Штати застерігають Росію від ескалації агресії проти України

30 січень 2023, Понеділок, 06:58

ЄС та Сполучені Штати застерігають Росію від ескалації агресії проти України

13 Листопада 2021г.


Сполучені Штати та Європейський Союз висловили стурбованість повідомленнями про військові переміщення Росії біля кордону з Україною та попередили Москву, що будь-які агресивні дії будуть вважатися «серйозною помилкою».

Держсекретар США Ентоні Блінкен 12 листопада, спілкуючись із журналістами, підтвердив стурбованість Вашингтона «нерегулярними переміщеннями» російських сил і застеріг Москву від вторгнення.

«Було б серйозною помилкою для Росії повторити те, що вона зробила в 2014 році», – сказав держсекретар США.

Таким чином він повторив застереження, зроблене на початку тижня під час зустрічі у Вашингтоні з міністром закордонних справ України Дмитром Кулебою.

Читайте також: Візит Кулеби до США «дуже вчасний» з огляду на безпекові виклики в регіоні – експерти

У Брюсселі речник із закордонних справ Європейського Союзу Пітер Стано заявив журналістам, що блок стурбований військовими діями Росії поблизу кордону України.

«Ми продовжуємо стежити за ситуацією, і інформація, яку ми зібрали наразі, викликає тривогу», – сказав Стано.

За його словами, блок із 27 країн спостерігає за ситуацією з партнерами, в тому числі Сполученими Штатами та Великою Британією, і «відкритий для того, щоб розглянути подальші кроки, якщо це необхідно».

Свою позицію також озвучили міністерка оборони Франції та міністр закордонних справ Флоренс Парлі та Жан-Ів Ле Дріан під час зустрічі з очільникам Міноборони та МЗС Росії Сергієм Шойгу та Сергієм Лавровим.

Згідно з заявою французьких урядовців, вони нагадали російським колегам про зобов’язання Москви щодо «прозорості військових дій» біля кордонів з Україною.

Читайте також: Війська біля кордонів: Україна має більше даних, ніж дали західні джерела (рос.)

Росія наполегливо заперечує, що має будь-які агресивні наміри, а прессекретар Кремля Дмитро Пєсков заявив, що Москва «нікому не становить загрози», але їй необхідно забезпечити свою безпеку у відповідь на нібито «провокаційні дії» НАТО.

Головнокомандувач Збройних сил України генерал-лейтенант Валерій Залужний заявив 12 листопада, що Росія зібрала близько 2 100 військовослужбовців на підконтрольних російським гібридним силам територіях, додавши, що російські військові займають усі командні посади в незаконних зройних угрупованнях.

Збройний конфлікт на Донбасі триває від 2014 року після російської окупації Криму. Україна і Захід звинувачують Росію у збройній підтримці бойовиків. Кремль відкидає ці звинувачення і заявляє, що на Донбасі можуть перебувати хіба що російські «добровольці».