» Єврейська громада Києва звинуватила НАБУ у незаконному стеженні (документ)

05 липень 2022, Вівторок, 05:44

Єврейська громада Києва звинуватила НАБУ у незаконному стеженні (документ)

31 Жовтня 2018г.
vrl_1079_--_kopiya

Єврейська громада Києва звинувачує Національне антикорупційне бюро України у незаконному стеженні. Про це йдеться в опублікованій заяві головного рабина України і Києва Моше Реувена Асмана.

Як повідомляється у жовтні служба безпеки Єврейської громади Києва виявила стеження за центральною Синагогою (на вулиці Шота Руставелі) і вірянами. За даними громади, для стеження використовувалися авто з підробленими номерними транспортними. Крім того, при перевірці синагоги виявили пристрої зняття інформації. Джерела Єврейської громади ідентифікували деяких людей, які здійснювали стеження, як причетних до НАБУ.

У заяві головного рабина України також йдеться про те, що це не перший випадок з боку НАБУ. Зокрема, деякий час тому були зафіксовані висловлювання чиновника, які принижують честь і гідність єврейського народу. Запис з антисемітською лексикою згодом поширили в ЗМІ.

"Вважаю, що прояви даних незаконних дій...є грубим порушенням конституційних, релігійних прав віруючих, створює ґрунт для спекуляцій і провокацій проти єврейського народу", - йдеться в заяві Асмана.

У зв'язку з вищевказаним він вимагає від правоохоронних органів дати оцінку діям НАБУ, а також закликає міжнародні організації взяти під контроль розслідування цих фактів.

"У стеженні НАБУ за Київською синагогою мене посміхнулиа окремі деталі: - у Єврейської громади Києва є своя Служба безпеки; - Служба безпеки Єврейської громади Києва розкусила машини зовнішнього спостереження НАБУ;  - Служба безпеки Єврейської громади Києва виявила в самій синагозі пристрої негласного зняття інформації, а значить скоро ще виявлять і втоплять «щура», який і допомагав НАБУ цю техніку встановлювати, - написав у Facebook колишній оперативник української спецслужби, а нині депутат Київської облради Іван Ступак. - І від мене два посили для НАБУ: 1. Номери прикриття на автомобілях зовнішнього спостереження повинні прикривати, а не розкривати. Якщо на машині висять не пробиває номера (тобто їх немає в базі або зареєстровані за неіснуючим авто), то це дуже і дуже хр@нові номери прикриття. Зніміть їх негайно 2. Монополістом серед спецслужб по роботі з різними конфесіями і віруючими є профільний Департамент «Т» СБ України. Не потрібно тягнути на себе не свою ковдру".

У свою чергу в НАБУ заперечили інформацію буцімто про незаконні слідчі дії щодо Єврейської громади Києва.

"Жодних пристроїв для прихованого зняття інформації у приміщенні центральної Синагоги міста Києва Національне бюро не встановлювало, візуального спостереження за будівлею не здійснювало, - йдеться у заяві Бюро, вміщеному у соцмережі Facebook. - Наголошуємо, що у фокусі розслідувань Національного бюро — діяльність вищих посадових осіб у державній владі безвідносно до їхньої належності до релігійних чи будь-яких інших громад. Свою діяльність НАБУ здійснює виключно у правовому полі, з дотриманням всіх вимог законодавства. Повага та дотримання прав і свобод людини і громадянина є основними принципами діяльності Національного бюро, у якому немає місця жодним проявам ксенофобії, національної чи релігійної нетерпимості та ворожнечі".

СПІВРОБІТНИКИ НАБУ СТЕЖАТЬ ЗА АРТЕМОМ СИТНИКОМ