» Євромайдан: ЄСПЛ виніс рішення проти України Януковича за порушення прав людини

06 март 2021, Суббота, 20:51

Євромайдан: ЄСПЛ виніс рішення проти України Януковича за порушення прав людини

22 января 2021г.
thumbnail-tw-20210121134046-5350

Європейський суд із прав людини виніс рішення щодо низки справ проти України за часів президентства Віктора Януковича, заявивши про численні порушення прав людини і відповідальність держави за смерть щонайменше одного протестувальника. Про це повідомляє пресслужба суду.

Про це повідомляє Резонанс 22 січня із посиланням на Ліга.Новости

Йдеться про справи часів Євромайдану: "Шморгунов та інші проти України", "Луценко і Вербицький проти України", "Кадура і Смалій проти України", "Дубовцев та інші проти України" та "Воронцов та інші проти України".

В рамках цих проваджень було визначено, що Україна багаторазово порушувала статті, що стосуються заборони катувань і "нелюдського або такого, що принижує гідність, поводження" з людиною.

Крім цього, ЄСПЛ визнав, що держава порушила статтю про свободу зібрань і об'єднань, а також права на життя і повагу до приватного і сімейного життя.

У рішенні наголошується, що всі злочинні дії виконувалися правоохоронними органами або так званими недержавними агентами ("тітушками"), які виконували накази правоохоронців.

Суд також встановив, що в Україні досі відсутній незалежний і ефективний механізм для розслідування злочинів, скоєних правоохоронцями або недержавними агентами.

"Україна повинна виплатити деяким заявникам різні суми як відшкодування майнової та моральної шкоди, а також судові витрати та інші витрати", – йдеться в постанові.

Читайте Резонанс у Facebook та підписуйтесь на наш канал у Telegram