Головна Економіка Європарламент ухвалив підвищення мит на азотні добрива з Білорусі та Росії

Європарламент ухвалив підвищення мит на азотні добрива з Білорусі та Росії

Європейський парламент у Брюсселі ухвалив рішення про запровадження прогресивних мит на азотні добрива, що імпортуються з Білорусі та росії. Це рішення було прийнято під час голосування, в якому законодавці Євросоюзу підтримали нову політику більшістю голосів.

Про це розповідає Резонанс

Згідно з ухваленим законопроектом, митні тарифи почнуть діяти з 1 липня. Поточний тариф у розмірі 6,5% на добрива з цих двох країн залишиться, проте вже до середини 2026 року планується введення додаткових мит, які будуть коливатися від 40 до 45 євро за тонну. Прогнозується, що у 2028 році ці тарифи можуть зрости до 430 євро за тонну, що зробить імпорт добрив з Білорусі та росії економічно невигідним.

Наслідки для торгівлі та продовольчої безпеки

У 2023 році Європейський Союз імпортував 3,6 мільйона тонн азотних добрив з росії на загальну суму 1,28 мільярда євро, що складає 25% від усіх імпортованих добрив. Це робить росію найбільшим постачальником таких товарів до ЄС. У минулому році імпорт зросла до 4,4 мільйона тонн, що складає 30% від загального обсягу.

Торгівля добривами з Білоруссю є менш значною, з обсягом лише 30 мільйонів євро за минулий рік. Однак, у зв’язку з тісними політичними зв’язками між Мінськом і Москвою, Брюссель вирішив звернути увагу і на цю країну, щоб запобігти можливим поставкам російських добрив через Білорусь.

«Залежність ЄС від російських добрив перевищила 25%, що створює загрозу стабільності ринку ЄС».

Розширення обмежень на сільськогосподарську продукцію

Окрім підвищення мит на азотні добрива, нова пропозиція також передбачає збільшення тарифів на російські та білоруські сільськогосподарські товари, такі як цукор, оцет, борошно та корм для тварин, на 50%. Це рішення має на меті зменшити залежність від імпорту і підвищити продовольчу безпеку в ЄС.

Також планується, що білоруські та російські товари будуть виключені з митних квот Європейського Союзу, що ускладнить їх постачання з нижчими тарифами. Нові обмеження є частиною стратегії економічного тиску на росію та Білорусь через підтримку війни проти України.

Європейський Союз має намір компенсувати обсяги імпорту через власне виробництво або альтернативних постачальників, таких як Алжир чи Єгипет. Тарифи планують запровадити через чотири тижні після публікації відповідного регламенту.

Читайте також