01 червень 2023, Четвер, 05:31

Опудала нашої державності

23 Серпня 2016г.

В історичному музеї нашої державності, поруч з іншими артефактами, мусять стояти дві фігури. Перша – це Віктор Федорович Янукович, друга – Ігор Іванович Гіркін.

Сон українського народу потривожили саме вони, змусили прокинутися і зробити історію, безпрецедентно славну в масштабах Європи 21-го століття.

З Яником, загалом, ясно. Мене завжди буде надихати та наполегливість, з якою донецький дрібний бандит ішов до свого успіху. Падаючи, але щоразу встаючи з подвійною силою, з міцно стуленими бабусячими губами. Будити українців – невдячна справа, але рихле яниківське тіло несло сильний заряд, і врешті, результат було досягнуто.

Не буду сильно вдаватися у подробиці, оскільки налиті люттю очі четвертого українського президента ще свіжі у наших споминах, і кожен може додати у цей текст щось своє.

А от Ігор Іванович Стрєлков, як його шанобливо називають у російській патріотичній спільноточці – по суті, людина, котра крутанула руль української історії, сама не зрозумівши, що у неї вийшло.

А вийшло таке. Після 2014 року у нас мав наступити 2005 рік, рік контрреволюції, зради і т.п. Його б не зупинила ніяка Небесна сотня як факт. Не зупинив би і Крим – бо нічого гіршого з точки державотворення, аніж утрата Криму тим способом, як вона відбулася, годі було б придумувати. Сам факт такої втрати і нинішньої боязні примусити Росію хоч якось (юридично, наприклад) заплатити за скоєне, мусив би деморалізувати українців назавжди.

Але тут посланцем небес виник Гіркін, захоплення «поребрика» у центрі Слов’янська, жорстокий косплей у радянсько-царську армію із застосуванням Нони та ПЗРК. Гібридна війна, випестувана у російських штабах, перестала бути гібридною, з мізків вона перемістилася у поля і ліса, у низькоповерхову забудову Луганщини та Донеччини. Заснути нам не дали.

Гіркін гучно заявив: я тут, по-перше, ПРИБУВ З РОСІЇ, по-друге, я тут НОВОРОССІЮ роблю. Чим перекреслив усі гібридні задуми, котрі полягали все представити як бунт народу проти бандерівців, з подальшим порятунком Росією на прохання місцевих органів влади.

Завойовник прийшов і відверто представився – добридень, і тут вас визволяти зараз буду. Руки в нього так чесалися убивати, що убивати він почав ще до того, як було створено картину страшних злочинів хунти проти русскоязичія. Так вже хотілося йому негайно створити світ великої війни.

З офіційними росіянами наша влада побоялася воювати. Так було в Криму, так було під час обстрілів з російської території наших військ.

Ймовірно, якщо б не почалася справжня війна, російські війська побоялися чіпати навіть тоді, коли б вони зайшли захистити чергову народну республіку у Донецьку чи Луганську – вдалися б до переговорів, зверталися до міжнародної спільноти по допомогу, тощо.

Але Стрєлков та йому подібні запустив механізм війни, коли страх притупляється, «лиш би дотянуться, а на смерть начхать». До того моменту, коли трапився Іловайськ і у бій першої лінії кинули російські батальйони, ніхто з командирів нижчої та середньої ланки ані здивувався появі «братів», ані вагалися стріляти по них з усіх калібрів. Єдиним, хто виявився не готовий до цього вторгнення – Генштаб.

Вихід на повномасштабну і велику за сучасноєвропейськими мірками війну з Росією і стало черговим, незворотнім кроком в усвідомленні Україною себе. До того моменту Україна була нездатна давати Росії відсіч, внаслідок цілеспрямованої діяльності усіляких «Інтерів» і Комсомольских правд, Сбєрбанків, проросійських партій тощо. Усю цію кропітку роботу взяв і перекреслив чемпіон корисного ідіотизму Гіркін.

Да, дорога, кривава ціна державотворення, страшна вартість пробудження, будять нас великим болем.

Але подивіться на історію – часто нації платили якусь іншу ціну? А загадайте, чи велика це ціна на фоні історичних жертв наших?

Зі святом!

P.S. Говорячи про музей державотворення, може здатися, що я пропоную поставити туди СПРАВЖНІ опудала Януковича та Гіркіна.

Як ви могли таке подумати!

Ігор Луценко Радник із питань запобігання та виявлення корупції голови Київської міської адміністрації,  народний депутат України 8-го скликання, ексголова підкомітету з питань взаємодії з громадянським суспільством Комітету ВРУ з питань запобігання і протидії корупції