03 червень 2023, Субота, 01:34

Про справу Авакова, ГПУ та НАБУ

14 Вересня 2016г.
Newly elected interior minister Arsen Avakov attends a session of the Ukrainian parliament in Kiev

Рубрика "читаю і прозріваю"

"ГПУ порушила кримінальну справу проти Авакова - Луценко", каже мій однофамілець.

По-перше, такого юридичного терміну, як "кримінальна справа" у нас немає, є кримінальне провадженя.

По-друге, кримінальні провадження, у відповідності до ст. 214 КПК мають реєструватися автоматично. Тобто факт реєстрації не вказує на якийсь доробок прокуратури і на увагу не заслуговує, хіба що якщо прокурори зареєстрували провадження за власною ініціативою.

По-третє, зареєстроване провадження ніколи не є "проти" когось. Воно стає "проти", коли комусь оголошують підозру. Так от, підозри Авакову нема. І не буде, за нинішнього політичного устрою.

По-четверте, і ГОЛОВНЕ.

Справа про наплічники Авакова уже, здається, півроку припадає пилом у НАБУ. І це при тому, що суспільство давно усе зрозуміло з відео.

Тобто те, що до сихі пір нема процесуальних результатів по одній із найрезонансніших справ - це "заслуга" підлеглих Ситника. Котрих, власне і набрали спеціально для того, щоб розслідувати злочини рівня міністрів та замміністрів, котрі фігурують на відео.

Я написав депутатське звернення на Ситника, щоб той прозвітував по цій справі перед суспільством. А на місці, прміром, Автомайдану, я б уже готувався пікетувати НАБУ

***

І да, заберіть мікрофон у псевдогромадських "експертів", котрі коментують цю ситуацію. Отримали бюджет на піар, а нормального юриста найняти їм жаба давить.